Україна й Польща не мають жодних сумнівів чи непорозумінь у питанні введення миротворців – Кулеба
"Ми повинні мати різні рішення на столі. Для будь-якого сценарію розвитку подій. І тому, безумовно, ініціативи, які лунають від польського уряду, є корисними, тому що Польща є членом НАТО і може просувати їх усередині Альянсу. Але в нас є одна застереження до будь-якої ініціативи, яка зараз озвучується тією чи іншою країною: ці ініціативи не повинні заморожувати конфлікт", – сказав Кулеба у відповідь на запитання щодо пропозиції Польщі стосовно введення миротворців в Україну.
Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю російським ЗМІ 27 березня говорив, що "поки не розуміє до кінця" пропозиції Польщі.
Міністр зазначив, що з початку вторгнення РФ в Україну, 24 лютого, було окуповано нові українські території (до цього під контролем окупантів були лише окремі райони Донецької та Луганської областей і Крим).
"Наша принципова позиція полягає в тому, що Росія має вийти на позиції, які вона займала станом на 23 лютого. Відповідно, жодна ініціатива, яка сприятиме фіксації нинішнього статус-кво, не відповідає українським інтересам", – наголосив він.
Глава МЗС розповів, що провів "дуже відверту і змістовну розмову" про це з віцепрем'єром Польщі Ярославом Качинським.
"Я дуже вдячний, що ми змогли спокійно й детально проговорити це питання. Я знайшов повне розуміння в Качинського щодо української позиції і я також бачу його щире бажання допомогти Україні. Тепер немає жодних сумнівів чи непорозумінь довкола питання цієї місії – ми синхронізувалися і будемо вдячні Польщі за будь-які нові ініціативи, які ми будемо проговорювати, а вони зможуть просувати", – додав Кулеба.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
18 березня прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький говорив, що Польща має намір офіційно запропонувати скерувати миротворчу місію НАТО в Україну.
До його заяви проти такої ідеї виступала Німеччина. Після саміту НАТО генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг сказав, що країни НАТО не вводитимуть миротворчого контингенту в Україну. Він вважає, що пряма допомога Альянсу Україні спровокує Росію на ескалацію насильства.
Президент США Джо Байден говорив, що американські війська не братимуть участі у війні в Україні, але, як зазначала амбасадорка США в ООН Лінда Томас-Грінфілд, інші країни НАТО можуть самі вирішити, чи хочуть вони ввести війська.
У НАТО, куди входить 30 країн, зокрема Польща та Німеччина, неодноразово заявляли, що не збираються розміщувати свої військові сили в Україні.