Українська армія, імовірно, й далі завдаватиме ударів по Криму – ISW

Україна зацікавлена в ударах по Криму, щоб зруйнувати російську логістику, вважають в ISW
Фото: EPA

Як зазначають аналітики, наразі немає перевірених джерел, згідно з якими можна було б зробити висновок, що насправді сталося 18 серпня в тимчасово окупованому Росією Криму, зокрема поблизу Керчі або в районі авіабази Бельбек біля Севастополя. Про це пише в оперативному аналізі американський Інститут дослідження війни (ISW).

"На момент виходу публікації незрозуміло, чи пов'язані заявлені вибухи з українськими атаками або розвідкою, поганим поводженням росіян з військовою технікою, успішними діями російської ППО чи нервовими російськими військовими, які, імовірно, готуються до додаткових атак у районах, які, як досі вважали, перебувають поза досяжністю українських сил", – написано у зведенні.

В ISW припускають, що українські сили, найімовірніше, продовжать свою кампанію із завдання ударів по російських військових об'єктах в окупованому Криму, щоб погіршити російський матеріально-технічний потенціал і зламати підтримку окупантами операцій на захопленому ними плацдармі на західному березі Дніпра.

Раніше в Інституті дослідження війни прогнозували, що Росія, зі свого боку, намагатиметься подати удари по Криму як теракти.

ЗМІ 18 серпня ввечері повідомили про вибухи в районі військового аеродрому Бельбек у Криму. Окупаційна влада Севастополя заявила, що було збито БПЛА.

Жителі Криму також повідомляли про кілька вибухів у районі Керчі. Окупаційна влада заявила, що і в цьому випадку спрацювала ППО.

Контекст:

Росія окупувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу. Після окупації РФ перетворила Крим на військову базу.

Після того, як у лютому 2022 року РФ розпочала повномасштабну війну проти України, українська влада неодноразово заявляла, що має на меті деокупацію всіх захоплених із 2014 року Росією українських територій, зокрема Криму.

У серпні у Криму сталося кілька вибухів на військових об'єктах Росії. 9 серпня вибухи пролунали на військовому аеродромі Саки в селищі Новофедорівка. Як наслідок, за даними Збройних сил України, було знищено щонайменше дев'ять ворожих літаків. Загинула одна людина, 13 постраждали. У міноборони РФ заявили, що відбулася "детонація кількох авіаційних боєприпасів", і підкреслили, що "жодного вогневого впливу" по аеродрому не було.

16 серпня у селі Майське поблизу міста Джанкой почалися вибухи на складі з боєприпасами, також було пошкоджено залізничне полотно. Окупаційна влада повідомила про двох постраждалих. Цього самого дня у Джанкої сталася пожежа на електричній підстанції, а в селищі Гвардійське – вибухи на військовому аеродромі. Вибухи у Джанкойському районі міноборони РФ пояснило диверсією, ситуації у Гвардійському окупаційна влада не коментувала.

Україна офіційно не підтвердила своєї причетності до подій у Криму, проте низка авторитетних західних ЗМІ, зокрема CNN і The New York Times, стверджують, що за вибухами у Криму стоїть саме вона. Президент України Володимир Зеленський закликав жителів півострова та інших окупованих територій не наближатися до російських військових об'єктів.