Українська розвідка не підтверджує, що РФ масово завозить в Україну хімічну зброю – Генштаб

Громов: Може бути точкове застосування хімічної зброї, наприклад зброї дратівливої дії, що діє на органи зору, на дихання
Фото: Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine / Facebook
На території України діють підрозділи радіаційного, хімічного і біологічного (РХБ) захисту збройних сил Росії, але українська розвідка не підтверджує інформації, що РФ масово завозить в Україну боєприпаси з отруйними речовинами. Про це заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ Олексій Громов заявив 24 листопада в коментарі "Укрінформу".

"Однозначно у них є хімічна зброя, у них підрозділи РХБ захисту на території України, які можуть застосовувати хімічну зброю, є. Але розвідка на даний час не підтверджує те, що росіяни масово перевозять боєприпаси з отруйними речовинами. Може бути точкове застосування хімічної зброї, наприклад зброї дратівливої дії, що діє на органи зору, на дихання. Вони намагалися робити такі спроби. У наших військовослужбовців є в кожному підрозділі, при кожному військовослужбовцеві засоби для захисту органів дихання і засоби захисту шкіри", – сказав Громов.

Журналісти також запитали про застосування Росією фосфорних снарядів на фронті. Громов сказав, що про зростання використання таких боєприпасів сказати не можна, але іноді їхнє застосування фіксують.

Про те, що РФ у разі тривалих бойових втрат, або повного краху російської армії, може вдатися до застосування хімічної зброї, писало, посилаючись на джерела в Білому домі, видання Politico. За даними США, РФ намагається збільшити потенціал хімічної зброї, зазначало ЗМІ.

Контекст:

На початку березня російські ЗМІ почали розповсюджувати пропагандистські меседжі про нібито наявність в Україні військово-біологічної програми.

Після заяв офіційних осіб РФ представниця Білого дому Джен Псакі припустила, що Росія може застосувати в Україні хімічну чи біологічну зброю або використовувати її в операції "під чужим прапором" (тобто влаштувати провокацію і звинуватити в цьому Україну).

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна не розробляє жодної зброї масового ураження і звинуватив Росію у ймовірній підготовці хімічної атаки на Україну. 24 березня на саміті "Великої сімки" (G7) глава держави сказав, що загроза застосування Росією хімічної зброї є реальною.

Того самого дня президент США Джо Байден заявив, що Сполучені Штати дадуть відповідь на застосування президентом РФ Володимиром Путіним хімічної зброї в Україні.

Про застосування хімзброї 11 квітня повідомляв полк "Азов". За їхніми даними, окупанти застосували в Маріуполі невідому отруйну речовину, яку скинули з ворожого БПЛА. У постраждалих фіксували дихальну недостатність і вестибуло-атактичний синдром.