Українського контрнаступу на північному сході ще не завершено – ISW

Ландшафт на заході Луганської області підходить для тактики ЗСУ, це сприяє продовженню українського контрнаступу, зазначили в ISW

Фото: Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine / Facebook
Наступ української армії на північному сході країни не закінчено, його можуть продовжити звільненням територій у Луганській області. Про це йдеться в опублікованому 5 жовтня звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

"Російським силам не вдалося втримати береги річок Оскіл та Сіверський Донець і використати їх як природні кордони, щоб не допустити проникнення українських сил у вразливі ділянки окупованого Росією північного сходу України", – констатують експерти.

В Інституті вивчення війни вважають, що рельєф на заході Луганської області підходить для швидких маневрових бойових дій, які українські сили ефективно застосовували у східній частині Харківської області на початку вересня.

Окрім того, наголошують в ISW, немає жодних вказівок із відкритих джерел на те, що російські військовослужбовці суттєво зміцнили захід Луганської області.

"Північні й південні контрнаступи України, які тривають, імовірно, змушують Кремль приділяти першочергову увагу обороні одного операційного напрямку на шкоду іншому, що потенційно збільшує імовірність успіху України на обох напрямках", – ідеться в аналізі.

Контекст:

Наприкінці серпня – на початку вересня ЗСУ розпочали контрнаступ на півдні та сході країни. Президент України Володимир Зеленський повідомив 23 вересня, що на сході України звільнили приблизно 9 тис. км&³2; території. 4 жовтня заступник глави Офісу президента України Кирило Тимошенко розповів, що ЗСУ під час контрнаступу звільнили 1534 населені пункти.

Аналітики американського Інституту дослідження війни (ISW) 1 жовтня висловили думку, що утримання Луганської області цікавить президента РФ Володимира Путіна менше, ніж території на півдні України.

5 жовтня голова Луганської ОВА Сергій Гайдай повідомив, що ЗСУ звільнили від російських окупантів шість населених пунктів у Луганській області.

З 5 жовтня у РФ вважають, що офіційно "приєднали" Луганську область до Росії. У зв'язку із цим у британській розвідці прогнозують, що російське політичне керівництво має бути "стурбоване" просуванням ЗСУ на цьому напрямку.