Українці демонструють прогрес у контрнаступі – Держдеп США
Українські військові демонструють прогрес у контрнаступі. Про це заявив речник Держдепартаменту США Метью Міллер на брифінгу 11 вересня, текстову версію оприлюднила пресслужба Держдепу.
Міллер зазначив, що Росії не вдалося досягти стратегічних цілей, які вона ставила на початку повномасштабного вторгнення.
"Їхніми цілями було взяти Київ, захопити більшу частину, якщо не всю країну, і повалити демократично обраний уряд України. Усі ці речі зазнали невдачі. Вони зайняли певну частину країни. Українці повернули приблизно 50% території країни, яку Росія окупувала на піку свого повномасштабного вторгнення. І ви бачили, як українці й далі демонструють відчутні результати у звільненні території від росіян, як у їхніх зусиллях минулого року, так і в контрнаступі, який вони розпочали восени минулого року, і в контрнаступі, який вони розпочали місяць чи два тому і який триває", – сказав він.
За словами речника, держсекретар США Ентоні Блінкен під час візиту до України обговорював саме це питання з українською стороною, і його поінформували про результати.
"І ми бачили, як ці результати прискорюються. Це не означає, що результат є певним. Очевидно, що війна важка і українські військові стикаються з окопаними, закріпленими російськими військами. Але, по-перше, цілі Росії зазнали краху в усьому після результатів цієї війни. І, по-друге, ми й далі оцінюємо, що українці демонструють прогрес у їхньому контрнаступі, і ми впевнені у спроможності їхніх сил", – заявив Міллер.
Контекст:
Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частини Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія почала широкомасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків.
У квітні сили оборони вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської та Харківської областей.
5 червня 2023 року в Міноборони України заявили, що на деяких напрямках сили оборони перейшли до наступальних дій. Пізніше були повідомлення про деокупацію населених пунктів на сході й півдні.