"Українці не сприймають цей туалетний папір". У тимчасово окупованих Мелітополі й Херсоні російські паспорти отримало приблизно 50 осіб
Про це 11 червня у Facebook повідомив речник Одеської обласної військової адміністрації (ОВА) Сергій Братчук.
"У Херсоні російський паспорт захотіло отримати лише 23 особи. Здебільшого це місцеві колаборанти. У Мелітополі Запорізької області паспорти отримало 30 осіб", – написав він.
За словами Братчука, ця статистика засвідчує, що "українці не сприймають цей туалетний папір під назвою "російський паспорт".
"Чекають, коли над ними знову замайорить український прапор. Мелітополь та Херсон, вірте у ЗСУ", – зазначив речник Одеської ОВА.
Паспорт РФ, зокрема, отримав колаборант, так званий голова окупаційної адміністрації в Херсонській області Володимир Сальдо, пише російське пропагандистське агентство ТАСС.
Станом на 1 січня 2018 року населення Мелітополя становило орієнтовно 154 тис. осіб, повідомляють на сайті міськради. У Херсоні, за даними станом на 1 січня 2022 року, проживало 279,1 тис. осіб.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Після нападу РФ на Україну 24 лютого російські окупаційні війська захопили, зокрема, частину територій Херсонської та Запорізької областей.
Президент Росії Володимир Путін 25 травня спростив видавання російських паспортів в окупованих районах Запорізької та Херсонської областей. Указ розширює дію рішення, на підставі якого російські паспорти роздавали жителям окупованих Росією Донецької та Луганської областей, на Запорізьку і Херсонську області.
У МЗС України указ Путіна назвали "юридично нікчемним", який "не матиме правових наслідків".
Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк вважає безглуздим роздавання паспортів РФ на окупованих територіях. "Російський паспорт – мітка ізгоя", – наголосив він.
За словами Подоляка, щойно Росія "вичерпається і втратить наступальний потенціал, а Україна накопичить достатньо сил – південь нашої країни обов'язково буде звільнено".