Українці надіслали на "єВорог" 31 заявку з відео та фото російських окупантів у Бучі, Ірпені та Гостомелі – Мінцифри
"Ви надіслали нам у чат-бот "єВорог" 31 заявку з фото, відео та кадрами з камер спостереження вбивць із Бучі, Ірпеня та Гостомеля. Їхні обличчя побачить увесь світ. Кожен із них несе відповідальність за це. Безкарності не буде", – ідеться в повідомленні.
Федоров зазначив, що в чат-бот "єВорог" додали новий розділ – кожен українець може повідомити в ньому про вбивць, мародерів і ґвалтівників із російської армії, які дислокувалися в Київській області.
"Після визволення нашими військовими сіл Київщини весь світ побачив жахіття, які чинили окупанти з мирними людьми. Кожен воєнний злочин має бути зафіксований", – додав міністр.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
На окупованих територіях російські військовослужбовці скоюють воєнні злочини, заявляє українська влада, західні держави та міжнародні правозахисні організації.
Після звільнення Київської області в населених пунктах регіону знайдено сотні вбитих мирних жителів, зокрема зі зв'язаними руками. Багато загиблих від рук окупантів виявили в Бучі, до якої російські військові зайшли в перші дні війни.
За даними правозахисної організації Human Rights Watch, розстріли та зґвалтування мирних жителів було зафіксовано в населених пунктах Київської, Харківської та Чернігівської областей, які перебували під контролем російських окупантів.
У середині березня російська армія, за даними української розвідки, дістала вказівку "перейти на самозабезпечення", тобто відбирати продукти й майно в місцевого населення та грабувати магазини. Після визволення населених пунктів у низці регіонів місцеві жителі розповіли, що окупанти відбирали в них їжу, одяг, побутову техніку. Були випадки, коли в убитих окупантів знаходили вкрадені в Україні коштовності.
За даними проєкту "Беларускі Гаюн", російські окупанти перевозять вкрадене в Україні до Білорусі, а звідти поштою надсилають додому до Росії. Журналісти опублікували дані російських військових, які надіслали найбільше речей – від 50 до 450 кг. Серед них – інструменти, телевізори, меблі, запчастини, рибальське приладдя, одяг.
Наразі відбувається перша світова кібервійна, сказав Федоров в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман. Він повідомив, що в Україні є дані всіх російських військовослужбовців, які обкрадали мирних жителів у Київській, Чернігівській, Сумській областях та надсилали речі до Росії.