Умєров обговорив з Остіном актуальні потреби ЗСУ

Умєров зазначив, що ЗСУ необхідно більше боєприпасів
Фото: Рустем Умєров / Rustem Umerov / Facebook

Міністр оборони України Рустем Умєров провів телефонну розмову з міністром оборони США Ллойдом Остіном. Про це Умєров повідомив 4 листопада у Facebook.

Зокрема, український міністр висловив подяку США й особисто Остіну за новий пакет військової допомоги Україні.

"Ми обговорили останні оновлення на фронті та стан підготовки сил оборони майбутнього. Я наголосив на поточних потребах України: більше боєприпасів для наших воїнів", – наголосив Умєров.

Контекст:

США виділили Україні понад $44,8 млрд на допомогу у сфері безпеки від початку правління адміністрації президента США Джо Байдена, включно із $44,2 млрд із початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року, повідомляли в Пентагоні 3 листопада. Зокрема, США передали Україні понад 2 млн боєприпасів калібру 155 мм.

Із початку 2023 року снаряди для України вилучали із запасів США в Ізраїлі, тепер Пентагон планує переспрямувати ізраїльським військовим "десятки тисяч" боєприпасів, які раніше планували для України, проінформував 19 жовтня Axios із посиланням на три джерела серед ізраїльських посадовців.

15 жовтня Байден заявив, що США й далі одночасно допомагатимуть Україні та Ізраїлю, який зазнав атаки бойовиків терористичної організації ХАМАС 7 жовтня. "Ми – США, наймогутніша нація […] в історії всього світу. Ми можемо подбати про те й інше і водночас зберегти нашу спільну міжнародну оборону", – наголосив глава Білого дому.

20 жовтня Байден попросив у Конгресу США додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд, до якого, зокрема, входить допомога Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд).

31 жовтня спікер Пентагону Пет Райдер повідомив, що у США залишилося трохи більше ніж $5,4 млрд для надання військової допомоги Україні. Райдер уточнив, що ці фінанси виділяють у межах президентських повноважень.

3 листопада США оголосили про новий пакет військової допомоги для України, який складається із двох частин: $125 млн – на оперативні потреби і $300 млн – на довгострокове зміцнення протиповітряної оборони.