Воллес назвав причини провалу російського вторгнення в Україну
Російський бліцкриг в Україні провалився, тому що окупаційні війська, які мали значну перевагу в кількості військової техніки, не подбали про нормальний зв'язок, бронезахист та комплексну протиповітряну оборону. Таку думку міністр оборони Великобританії Бен Воллес висловив, виступаючи 1 листопада перед комітетом із міжнародних відносин та оборони у британському парламенті, повідомляє The Guardian.
Воллес констатував, що росіяни зазнали невдачі, незважаючи на те, що мали перевагу у кількості. Вони могли похвалитися тим, скільки у них БМП і танків і наскільки ЗС РФ кількісно перевищують ЗСУ.
Однак, на думку глави міноборони Великобританії, у окупантів не було "ні нормальної комплексної системи ППО, ні нормального зв'язку, ні нормальної захисної броні на бронетехніці". Він зазначив, що російську бронетехніку надані ЗСУ комплекси Javelin "просто розібрали".
Усе це призвело до того, що російські війська "за всієї своєї маси" не змогли рухатися далі в Україні, підкреслив Воллес.
Міністр також спрогнозував, що війна в Україні має вплинути на планування НАТО. Він згадав часи холодної війни і зазначив, що тоді ступінь опрацювання планів був таким, що "ми всі знали, у якій частині німецького кордону ми будемо розгорнуті", а пілоти знали свої конкретні цілі на випадок початку бойових дій.
За словами Воллеса, він не очікує, що зараз в Альянсу буде така деталізація бойових завдань, але НАТО, вважає він, "має прояснити", в чому полягає спільний військовий план і яку роль у ньому відіграє Великобританія.
Він додав, що зі вступом у НАТО Швеції та Фінляндії і значним збільшенням загальної довжини кордону Альянсу з РФ роль Великобританії "потенційно зміниться" з погляду гарантування безпеки на Крайній Півночі.
До цього Воллес заявляв, що, на його думку, "простий український солдат, безперечно, кращий, ніж звичайний російський солдат".
Контекст:
24 лютого президент Росії Володимир Путін оголосив про вторгнення в Україну. Із самого початку, за даними СБУ, він розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився. У квітні росіян вигнали з північних областей, зараз бої відбуваються на сході та півдні країни.
Наприкінці серпня – на початку вересня українські військові розпочали контрнаступ. Звільнено тисячі квадратних кілометрів території України. Поступове просування ЗСУ триває.
Із 24 лютого до 2 листопада українські військові, за даними Генштабу ЗСУ, знищили приблизно 73 270 окупантів, 2714 російських танків, 5525 бойових броньованих машин, 1733 артилерійські системи, 198 засобів ППО тощо.