"Усе лише починається". Ексчиновник Пентагону вважає, що потенціал для успішного контрнаступу України є, треба почекати кілька місяців
Контрнаступ України у війні проти країни-окупанта РФ буде складним, але потенціал для успіху є. Таку думку в інтерв'ю "Укрінформу", яке опублікували 8 серпня, висловив постійний представник США при ОБСЄ Майкл Карпентер.
"Я вважаю, що it's early days (все лише починається. – "ГОРДОН"), як ми кажемо. Тобто в нас іще багато часу, щоб побачити, як розвиватиметься контрнаступ. Немає сумнівів, що це буде дуже складно, адже ведення наступальних бойових дій потребує більше ресурсів, особливо людських, ніж оборона, і оскільки росіяни замінували велику територію на лінії фронту. Тому це нелегко. Насправді буде дуже й дуже складно", – вважає Карпентер, який у 2015–2017 роках працював у Пентагоні як заступник міністра оборони США з питань РФ, України та Євразії.
Водночас Карпентер зазначив, що на цьому етапі не хотів би робити "надто багато прогнозів".
"Але, безумовно, потенціал для досягнення успіху Україною є. І якщо буде можливість, то все може розвиватися швидко. Тож подивимося, як усе відбуватиметься протягом наступних кількох місяців", – вказав нинішній посол США в ОБСЄ.
За словами Карпентера, українські війська "надзвичайно добре підготовлені", на їхньому боці "перевага в рішучості й моральному дусі".
"Українці звільняють свою землю. Вони захищають свої сім'ї, свої міста і свої райони від безжального і жорстокого нападу з боку РФ. Росіяни ж діють лише з метою територіальної експансії, з імперіалістичних міркувань. Я б не скидав із рахунків цієї мотивації. На моє переконання, з погляду рішучості, морального духу очевидна перевага – на українському боці. І якщо ми й далі надаватимемо необхідне Україні обладнання, то, думаю, Україна зможе бути рішучою на полі бою", – наголосив Карпентер.
Контекст:
Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частини Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків.
У квітні сили оборони вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської і Харківської областей.
5 червня в Міноборони України заявили, що на деяких напрямках сили оборони перейшли до наступальних дій. Пізніше були повідомлення про деокупацію населених пунктів у Донецькій і Запорізькій областях.
31 липня в Міноборони повідомили, що сили оборони від початку контрнаступу звільнили 241,7 км&³2; території України.
7 серпня в оборонному відомстві України розповіли, що окупанти намагаються повернути втрачені восени позиції в Харківській області.
За словами головкома ЗСУ Валерія Залужного, українські війська "крок за кроком продовжують створювати умови для просування вперед". "Ініціатива на нашому боці", – наголосив Залужний.