У грудні українські БПЛА вперше уразили стільки ж окупантів, скільки РФ призвала за місяць – Сирський
2025 року Україна значно просунулася в розвитку безпілотного складника оборони, але у РФ "не менш амбітні плани", заявив головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський. Про це він написав 6 січня в Telegram.
"Минулий грудень став першим місяцем, коли підрозділи безпілотних систем сил оборони України знешкодили приблизно стільки військовослужбовців окупаційної армії, скільки Росія призвала за місяць. Ворог втратив понад 33 тис. особового складу", – написав він.
Головнокомандувач ЗСУ наголосив, що, оскільки в цю кількість входять тільки випадки з відеопідтвердженням, реальні втрати окупантів є більшими.
Сирський назвав 2025-й "роком великого ривка" в розвитку безпілотних систем.
"Безпілотна складова у ЗСУ суттєво зросла. Не зупиняємося. На 2026 рік нами сплановано подальше нарощення спроможностей підрозділів БПС", – повідомив він.
За словами головнокомандувача, який послався на дані розвідки, "противник має не менш амбітні плани".
"Росіяни пішли нашим шляхом і створили окремі війська безпілотних систем, які налічують уже 80 тис. військовослужбовців. На другому етапі, у 2026 році, їх планують розширити удвічі – до 165,5 тис. А до 2030 року – майже до 210 тис.", – написав Сирський.
За його інформацією, ворог щодоби виробляє понад 400 далекобійних дронів, а держзамовлення на них виконано в РФ на 106% за рік.
"Ми чітко усвідомлюємо, із чим нам доведеться зіткнутися вже найближчим часом і що саме слід зробити для нейтралізації ворога на полі бою безпілотних систем. У сучасній війні це першочергова мета", – заявив Сирський.
Він оголосив, що поставив завдання формувати спеціальні підрозділи для виявлення і знищення ворожих високотехнологічних дронових підрозділів, пунктів управлінь і екіпажів БПЛА окупантів.
"Той, хто має перевагу в кількості та якості БПС, зберігає більше своїх воїнів та ефективніше нищить противника. І ми продовжуємо утримувати перевагу в кількості застосувань FPV-дронів", – зазначив Сирський.