"Іранській цивілізації 7 тис. років, американській – 250". У Тегерані жорстко відповіли Трампу 

3 квітня, 01.30
Під час звернення до нації Трамп пригрозив відкинути Іран назад "у кам’яний вік". Фото: ЕРА

Місія Ірану при ООН розкритикувала висловлювання президента США Дональда Трампа щодо можливого "повернення Ірану у кам’яний вік" внаслідок бомбардувань. У заяві, оприлюдненій 2 квітня в мережі X, такі слова названо проявом "невігластва", що може свідчити про наміри порушити міжнародне право.

1 квітня президент США Дональд Трамп знову пригрозив можливими ударами по Ірану.

"Ми завдамо їм надзвичайно сильного удару протягом наступних двох-трьох тижнів. Ми відкинемо їх назад у кам’яний вік, де їм і місце", – заявив Трамп.

У відповідь іранська місія при ООН наголосила, що такі погрози можна розцінити як потенційне порушення міжнародного гуманітарного права й Римського статуту.

Також дипломати вказали на тривалість історії Ірану порівняно зі Сполученими Штатами.

"Цивілізація Ірану налічує понад 7 тис. років, тоді як цивілізація США ледве має 250 років. Цивілізації визначаються їхньою історією, культурою, стійкістю та науковим внеском", – ідеться в заяві.

Крім того, у Тегерані зазначають, що внесок іранських учених у світову науку формувався протягом тисячоліть і залишається важливою частиною глобальної спадщини.

"Таку цивілізацію неможливо знищити бомбардуванням", – підсумували в дописі.

Окрему заяву також зробив у мережі Х міністр закордонних справ Ірану Аббас Аракчі. Він заявив, що є "величезна різниця між сьогоденням і кам’яним віком", зазначивши, що тоді на Близькому Сході не видобували ні нафти, ні газу.

"Чи впевнені президент США й американці, які його призначили, що хочуть повернути час назад?" – додав він.

Контекст

СВІЖІ НОВИНИ

Більше новин