В Адміністрації Президента заявили, що не будуть вести діалог про миротворців ООН із представниками ОРДЛО
Якщо рішення про розгортання миротворчої місії на Донбасі буде ухвалено ООН, Україні не потрібно на це згоди представників бойовиків "ЛДНР", заявив заступник глави Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв.
Україна не буде вести діалог із представниками терористичних "ДНР" і "ЛНР" про розгортання миротворчої місії ООН на окупованих бойовиками територіях. Про це в ефірі програми "Ваша свобода" на "Радіо Свобода" заявив заступник глави Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв.
"Звичайно, ми не збираємося вести жодного діалогу і погоджень із бойовиками, тому що всім зрозуміло, що за бойовиками стоїть Росія, і в цьому зв'язку головний виклик – дістати згоду на розгортання такої операції від Москви", – підкреслив Єлісєєв.
За його словами, для України головне обговорити це питання зі своїми головними партнерами.
Він нагадав, що остаточне рішення про введення миротворців на Донбас має ухвалити Рада Безпеки ООН, постійним членом якої є Росія. Крім того, для введення миротворців також необхідний дозвіл України.
"Сторона, що приймає, – це Україна, яка вважає ці території окупованими. Тому якщо буде згода України, я думаю, що нам не потрібно на це згоди якихось окремих бандформувань", – додав заступник глави Адміністрації Президента.
5 вересня 2017 року президент РФ Володимир Путін заявив, що присутність миротворців ООН пішла б на користь урегулюванню конфлікту на сході України. Він висловився за те, щоб миротворчі війська було розміщено на лінії зіткнення сторін і "ні на жодних інших територіях".
11 вересня в розмові з канцлером Німеччини Ангелою Меркель Путін припустив, що озброєна місія ООН може перебувати в районі конфлікту на Донбасі не тільки на лінії зіткнення. На його думку, вона має охороняти спеціальну моніторингову місію ОБСЄ.
Однак 22 вересня спікер МЗС РФ Марія Захарова сказала, що Росія згодна на розміщення миротворчої місії ООН тільки на лінії зіткнення, а не на всій території Донбасу.
Президент України Петро Порошенко на зустрічі з генсеком ООН Антоніу Гутеррішем 21 вересня заявив, що тільки миротворча місія "із всеосяжним мандатом" може сприяти відновленню миру на Донбасі.
В ООН почали підготовку відповідної резолюції.
28 жовтня спецпредставник Держдепартаменту США щодо України Курт Волкер назвав критично важливим передавання українсько-російського кордону в зоні АТО під контроль миротворців.
31 жовтня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що миротворці ООН, про яких говорив Волкер, стануть "окупаційними силами".
3 січня 2018 року в Києві міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель підкреслив, що миротворча місія ООН має перебувати на всій окупованій території Донбасу, а не тільки на лінії зіткнення.