Лукашенко заявив, що Білорусь готова відправити миротворців на Донбас за умови домовленості Порошенка і Путіна
У разі домовленостей між президентом України Петром Порошенком і російським лідером Володимиром Путіним Білорусь готова виконувати миротворчу роль у врегулюванні конфлікту на Донбасі, заявив білоруський президент Олександр Лукашенко. За його словами, Мінськ подавав відповідні пропозиції ще першого року війни на сході України, але їх відкинули в Євросоюзі.
Білорусь готова відправити на Донбас миротворців у разі відповідної домовленості між президентом України Петром Порошенком і російським лідером Володимиром Путіним. Про це заявив журналістам президент Білорусі Олександр Лукашенко 18 лютого, повідомляє БЕЛТА.
За словами Лукашенка, якби Білорусі доручили зіграти якусь роль у врегулюванні конфлікту на Донбасі, то Мінськ виконував би все необхідне, не займаючи чиєїсь позиції. "Я навіть говорив обом президентам, Порошенкові і Путіну: ви не розраховуйте на те, що я чиїмось буду. Я буду чітко виконувати те, про що ви, два президенти, домовитеся: стати поміж – я стану, домовитеся вивести 10 тис. збройних сил Білорусі – ми поставимо їх на кордоні, де ви скажете", – заявив білоруський президент.
Водночас, за його словами, він не може зробити того, про що президенти України і Росії не домовляться. Лукашенко додав, що "така позиція Білорусі – чесна і щира". "В іншому разі з нашої миротворчості користі не буде, якщо ми займемо чиюсь позицію", – продовжив президент Білорусі.
Він також повідомив, що ще першого року конфлікту на Донбасі Білорусь подала свої пропозиції щодо врегулювання, але в Євросоюзі їх не прийняли.
"І я зараз вважаю, що багато європейців зацікавлені в цьому конфлікті, як би вони не перевдягалися в миротворців. Якби прийняли, був би варіант. Сьогодні повернулися до половинчастого варіанта того, що я пропонував: внесімо і білорусів (це НАТО пропонує), тому що їм нібито довіряє Росія", – заявив Лукашенко.
Президент України Петро Порошенко заявив під час Мюнхенської конференції з безпеки, що весь світ підтримує ініціативу ввести на Донбас місію ООН. Він наголосив, що Москва має шанс проявити здатність до компромісу і погодитися на миротворців ООН на всій території окупованого Донбасу, зокрема й на неконтрольованій частині російсько-українського державного кордону.
5 вересня 2017 року президент РФ Володимир Путін заявив, що присутність миротворців ООН пішла б на користь вирішенню конфлікту на сході України. Він висловився за те, щоб миротворчі війська розміщувалися на лінії зіткнення сторін і "ні на яких інших територіях".
28 жовтня спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер назвав критично важливим передання українсько-російського кордону в зоні АТО під контроль миротворців.
31 жовтня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що миротворці ООН, про яких говорив Волкер, стануть "окупаційними силами".
3 січня 2018 року в Києві міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель наголосив, що миротворча місія ООН має бути на всій окупованій території Донбасу, а не тільки на лінії зіткнення.