В енергосистемі України немає дефіциту потужності, ліміти не діють – "Укренерго"

В Україні виробляють достатньо електроенергії, щоб покрити споживання, повідомили в "Укренерго"
Фото: НЕК "Укренерго" – NPC Ukrenergo / Facebook
Станом на ранок 14 лютого в енергосистемі України немає дефіциту потужності. Про це повідомляє пресслужба національної енергокомпанії "Укренерго".

"Споживання – на рівні робочого дня понеділка й залишається суттєвим. Дефіцит потужності в енергосистемі наразі відсутній. Це означає, що електростанції виробляють достатньо електроенергії, щоб покрити споживання", – ідеться в повідомленні.

В "Укренерго" поінформували, що на одній з електростанцій вивели в ремонт енергоблок, але це компенсують посиленою роботою гідроелектростанцій, які через повінь мають достатньо ресурсів.

Окрім того, Україна імпортує електроенергію зі Словаччини.

"Через відсутність дефіциту потужності ліміти споживання в області на сьогодні не доводилися. Відповідно до зростання споживання можливе застосування відключень. Заміри фактичного споживання в областях України проводяться відповідно до графіка. В Одесі через пошкоджену інфраструктуру все ще діють незначні мережеві обмеження", – додали в компанії.

Енергетики проводять ремонти на низці електростанцій, які було значно пошкоджено внаслідок російських атак ракетами та дронами-камікадзе, ідеться в повідомленні.

"Також ремонтні роботи безперервно ведуться на всіх пошкоджених об'єктах магістральних мереж "Укренерго" для усунення мережевих обмежень і передачі необхідного обсягу електроенергії від генерації до споживачів", – додали в НЕК.

Контекст:

Росія завдала вже 14 масованих ракетних атак по інфраструктурі України від початку осені 2022 року, ще 17 атак здійснили із застосуванням дронів-камікадзе, зазначали в "Укренерго". У країні стали вводити тимчасові вимкнення світла, в окремих випадках вони сягали кількох діб.

За даними уряду України станом на грудень, фактично 50% енергосистеми було пошкоджено або зруйновано. Зокрема, російські ракети уразили всі теплові електростанції й більшість ГЕС.