В ISW пояснили, навіщо Пригожин закликав Путіна закінчити війну в Україні
Аналітики припускають, що у Пригожина з'явився союзник, імовірно, пов'язаний із міноборони Росії, який підтримує тимчасове заморожування війни в Україні з політичних мотивів.
В Інституті вивчення війни вважають, що співпраця Пригожина з міноборони РФ свідчить про те, що засновник ПВК "Вагнер", імовірно, досягнув певних домовленостей із російським військовим командуванням, у якому є сили, зацікавлені в заморожуванні війни для відновлення російських військ.
Це, вважають експерти ISW, збігається з інтересами самого Пригожина, який хоче повернути собі можливість нарощувати сили й розширити політичні перспективи напередодні парламентських і президентських виборів у РФ.
Аналітики зазначають, що на початку квітня Пригожин публічно відновив співпрацю з міноборони РФ і, схоже, повернув собі частину наданих Кремлем привілеїв після багатомісячної ворожнечі з російським військовим командуванням.
В ISW додали, що раніше Пригожин також критикував максималістські цілі президента РФ Володимира Путіна щодо війни в Україні та робив песимістичні прогнози про те, скільки часу знадобиться РФ для захоплення Донбасу. Відповідні заяви, припустили експерти, імовірно, є частиною наративу про необхідність припинення вогню.
14 квітня пресслужба засновника ПВК "Вагнер" опублікувала його статтю, у якій Пригожин каже, що російській владі й суспільству необхідно поставити "жирну крапку" у "спеціальній воєнній операції". За його словами, ідеальним варіантом було б оголосити про закінчення "операції", повідомивши всім, що РФ нібито досягла тих результатів, які планувала.
Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов заявив 20 квітня, що заяви ватажка Пригожина про необхідність закінчувати СВО відображають "депресивні" настрої військово-політичної еліти Росії. Водночас пропаганда цілком здатна переконати жителів РФ, що окупанти "перемогли".
Контекст:
Росія почала повномасштабну війну проти України 24 лютого 2022 року. Фактично РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частину Донецької та Луганської областей.
У квітні 2022 року сили оборони України вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частину Херсонської, Миколаївської і Харківської областей.
Найінтенсивніші бої тривають наразі на Донбасі.
За прогнозами глави ГУР Міноборони України Кирила Буданова, війна може закінчитися цьогоріч.