У ЄС заявили, що воєнні злочини РФ в Україні нагадали світу про геноцид у Сребрениці

Російські військові скоїли на території України низку воєнних злочинів
Фото: EPA
Злочини Росії в Україні нагадують про геноцид у Сребрениці. Про це у спільній заяві з нагоди річниці геноциду сказали верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель і єврокомісар із питань розширення та політики добросусідства Олівер Варгеї, її опубліковано на сайті Європейської служби зовнішніх зв'язків.

"Ми вшановуємо 27-му річницю пам'яті всіх жертв і всіх зниклих безвісти геноциду в Сребрениці. Ми стоїмо разом, у горі, з рідними й близькими, які пережили геноцид. Проте і сьогодні ми не можемо сприймати мир як щось само собою зрозуміле. Невиправдана і неспровокована агресія Росії проти України повернула на наш континент жорстоку війну. Масові вбивства та воєнні злочини, які ми бачимо в Україні, викликають яскраві спогади про тих, хто був свідком війни на Західних Балканах у 1990-х роках", – ідеться у заяві.

Боррель і Варгеї наголосили, що треба пам'ятати геноцид у Сребрениці як частину спільної європейської історії.

"Оскільки ми бачимо, що безпека й стабільність Європи і міжнародний порядок, заснований на правилах, глибоко порушені, це нагадує нам про необхідність стати на захист миру, людської гідності й загальнолюдських цінностей. Європа не забула про те, що сталося у Сребрениці, і про нашу власну відповідальність за те, що ми не змогли запобігти й зупинити геноцид. У Сребрениці Європа зазнала невдачі, і ми зіткнулися зі своєю ганьбою", – заявили політики.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого. Масованих артилерійських, ракетних та авіаційних обстрілів зазнали багато українських міст, зокрема обласні центри та Київ.

Генпрокурорка України Ірина Венедіктова повідомила 31 травня, що в Україні відкрито вже майже 15 тис. кримінальних проваджень про воєнні злочини, скоєні російською армією.

17 червня в Україні запустили "Книгу катів" із базою даних про російських воєнних злочинців і галерей фотографій, які ілюструють злочини окупантів на території України. У базі станом на 10 липня розміщено верифіковані дані про 750 окупантів.