В оточеному окупантами Маріуполі залишається приблизно 100 тис. осіб – Зеленський

Зеленський подякував главі МЗС Греції за намір особисто супроводжувати колону з гуманітарною допомогою до Маріуполя
Фото: president.gov.ua
Президент України Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні за 22 березня розповів, що в оточеному окупантами Маріуполі Донецької області залишається приблизно 100 тис. осіб. Його звернення опубліковано на сторінці Офісу президента у Facebook.

"Станом на цей день у місті перебуває приблизно 100 тис. осіб. У нелюдських умовах. У повній блокаді. Без їжі, без води, без ліків. Під постійними обстрілами, під постійним бомбардуванням", – сказав глава держави.

Він нагадав, що українська влада вже кілька тижнів намагається організувати стабільні гуманітарні коридори у місто, але майже всі спроби зривають російські окупанти – "обстрілами або свідомим терором".

"Сьогодні одна з гуманітарних колон була просто захоплена окупантами. На погодженому маршруті біля Мангуша. У полоні опинилися працівники ДСНС і водії автобусів", – розповів Зеленський.

Він запевнив, що українська влада робить усе для звільнення людей і розблокування гуманітарних коридорів, і подякував міністру закордонних справ Греції Нікосу Дендіасу, який першим із європейських політиків озвучив намір супроводжувати гуманітарну допомогу в оточений Маріуполь.

"Очікуємо реалізації цього задуму керівника грецького МЗС уже найближчими днями", – сказав президент України.

Він розповів, що незважаючи на всі труднощі, 22 березня Маріуполь покинуло 7 тис. людей.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)

Контекст:

Маріуполь – найбільше портове місто на березі Азовського моря. Бої за місто точаться з початку російського вторгнення. Мер Маріуполя Вадим Бойченко говорив, що російські війська не змогли взяти штурмом Маріуполь і почали скидати на нього авіабомби, обстрілювати з артилерійської зброї та реактивних систем залпового вогню житлові квартали.

Жителі оточеного Маріуполя через російських окупантів залишилися без води, світла, тепла та зв'язку. У місті є проблеми з медикаментами та харчовими продуктами.

За даними Держстату, до повномасштабного російського вторгнення у Маріуполі проживало приблизно 450 тис. осіб. 15 березня місцева влада оцінювала кількість жителів у 350 тис.

Приблизно три тижні до 14 березня евакуації з міста не проводили через постійні обстріли з боку російських окупаційних військ. Із 14 березня з Маріуполя вдалося виїхати тисячам жителів власними автомобілями.

За офіційними даними, за час російської агресії у Маріуполі загинуло приблизно 2 тис. жителів. Але радник мера Петро Андрющенко вважає, що це не остаточні дані, оскільки через постійні обстріли поки що неможливо зайнятися пошуком тіл загиблих. Він припускає, що у місті вже могло померти майже 20 тис. людей. Андрющенко також розповів, що орієнтовно 80% житлового фонду Маріуполя непридатні для проживання.

Влада Маріуполя вважає, що окупанти хочуть захопити місто, щоб "пробити коридор" із Ростовської області РФ до окупованого Криму.