В окупованому Енергодарі більшість місцевих депутатів склали повноваження – мер
"Це непросте, але виважене рішення депутати різних фракцій пояснюють неможливістю сумлінно та ефективно в рамках діючого законодавства України виконувати свої обов'язки. Саме в такі умови вони поставлені зараз, через місяць від початку війни", – ідеться у повідомленні.
Орлов пояснив, що останніми днями стало зрозуміло – у місті хочуть створити незаконну "народну республіку" під керівництвом країни-агресора. Депутати не хочуть, щоб їх змусили брати участь у цьому.
"Усі депутати, які склали свої повноваження, надалі продовжать займатися громадською роботою та опікуватися потребами громадян, які мешкають на їхніх округах та за їхніми межами", – зазначив Орлов.
За його словами, зарплати працівникам комунальних підприємств та інші захищені статті видатків міста й надалі фінансуватимуть за допомогою Державного казначейства України.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Російські війська підійшли до Енергодара 26 лютого і спрямували "Гради" на саме місто і розташовану в ньому Запорізьку АЕС.
2 березня приблизно 22 тис. людей прийшли на блокпост на в'їзді до міста та заблокували проїзд російським окупантам. Проте 3 березня російські загарбники знову підійшли до Енергодара, обстріляли його та змогли проникнути до міста.
Уночі 4 березня влада міста заявила, що окупанти обстрілюють АЕС і що там почалася пожежа. Пізніше стало відомо, що росіяни влучили у перший енергоблок. Уранці на АЕС повідомили, що бойові дії біля станції припинилися, а пожежу незабаром ліквідували.
Російські загарбники залишаються у місті та контролюють ЗАЕС.
Жителі міста виходять на проукраїнські акції. 23 березня вони повалили флагшток перед будівлею міськради та спалили прапор, вивішений окупантами.