В окупованому Маріуполі можливі провокації з жертвами й використанням української військової форми – Андрющенко
У захопленому російськими військами Маріуполі Донецької області окупанти можуть влаштувати провокацію із загибеллю людей. Про це радник мера Маріуполя Петро Андрющенко заявив у Telegram 24 вересня.
"Складаючи докупи всю інформацію з Маріуполя, майже немає сумнівів, що протягом цієї вистави відбудеться провокація із жертвами. Причому не TikТok-постанова, а справжнє. Обов’язково за візуальної участі когось в українській військовій формі. Занадто багато передумов та публічної підготовки до того", – написав він.
Андрющенко висловив сподівання, що помиляється.
Перед цим радник мера описував спроби окупантів з автоматниками провести у Маріуполі "голосування" про приєднання до Росії.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Російські окупанти захопили Маріуполь наприкінці травня. Оборона міста тривала 86 днів. Натепер Маріуполь залишається під окупацією РФ.
23 вересня на тимчасово окупованих Росією територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей почалися п'ятиденні псевдореферендуми щодо приєднання цих регіонів до Росії.
Президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія підтримає "референдуми" і визнає їхні результати.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що ні фейкові референдуми на тимчасово окупованих територіях України, ні гібридна "мобілізація" в РФ нічого не змінять у планах України щодо деокупації своїх територій. У МЗС України закликали партнерів засудити наміри РФ провести псевдореферендуми й ввести проти неї нові санкції.
Центральна виборча комісія України закликала людей не брати участь у голосуванні. Там заявили, що такі псевдореферендуми не мають "нічого спільного ні із законом, ні з міжнародними стандартами, ні з процедурою, а також не матимуть юридичних наслідків".
Глави МЗС "Групи семи" заявили, що не визнають результатів "референдумів", які російські окупанти почали проводити на захоплених українських теренах. Зі схожими заявами виступили й окремі країни, зокрема США – президент Джо Байден назвав голосування "бутафорією".