В ООН заявили, що "смертні вироки" терористів "ДНР" для трьох іноземців можна прирівняти до воєнного злочину

Терористи ухвалили "вироки" трьом іноземцям 9 червня
Фото: EPA
Управління верховного комісара ООН із прав людини засудило "смертні вироки" так званого суду терористів "ДНР" для трьох іноземців, які воювали за Україну. Про це пресслужба УВКПЛ заявила 10 червня.

"Такі судові процеси над військовополоненими можна прирівняти до воєнного злочину", – заявила представниця УВКПЛ Равіна Шамдасані.

Вона зазначила, що, за інформацією українського командування, всі чоловіки були у складі українських Збройних сил, і "якщо це так, то їх не можна вважати найманцями".

Спікер генсека ООН Стефан Дюжаррік на брифінгу заявив, що організація завжди виступала і виступатиме проти смертної кари за будь-яких обставин.

"І ми закликаємо, щоб затриманим комбатантам було надано міжнародний захист і щоб із ними поводилися відповідно до Женевських конвенцій", – сказав він.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Так званий суд терористичної організації "ДНР" 9 червня "засудив" британців Ейдона Асліна та Шона Піннера, а також марокканця Саадуна Брахіма до "смертної кари" за участь у війні на боці України. Зокрема, їх визнали винними "у найманні та у скоєнні дій, спрямованих на захоплення влади і повалення конституційного ладу "ДНР". За інформацією російського "Інтерфаксу", Піннер та Аслін здалися в полон у Маріуполі в середині квітня. Саадун 12 березня здався в полон у Волновасі.

Міністерка закордонних справ Великобританії Ліз Трасс категорично засудила смертний вирок двом британським військовополоненим, затриманим "російськими маріонетками" на Донбасі. Прем'єр-міністр Борис Джонсон заявив, що "приголомшений" цим "вироком".

Держсекретар США Ентоні Блінкен підкреслив, що Аслін, Піннер і Брахім є законними комбатантами, які служать у ЗСУ, і закликав РФ та її маріонеток поважати міжнародне право.

У МЗС України заявили, що уряд і далі докладатиме максимальних зусиль для звільнення всіх захисників країни, зокрема громадян інших держав, які воюють у складі ЗСУ.