В ООН заявили, що "смертні вироки" терористів "ДНР" для трьох іноземців можна прирівняти до воєнного злочину
"Такі судові процеси над військовополоненими можна прирівняти до воєнного злочину", – заявила представниця УВКПЛ Равіна Шамдасані.
Вона зазначила, що, за інформацією українського командування, всі чоловіки були у складі українських Збройних сил, і "якщо це так, то їх не можна вважати найманцями".
Спікер генсека ООН Стефан Дюжаррік на брифінгу заявив, що організація завжди виступала і виступатиме проти смертної кари за будь-яких обставин.
"І ми закликаємо, щоб затриманим комбатантам було надано міжнародний захист і щоб із ними поводилися відповідно до Женевських конвенцій", – сказав він.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Так званий суд терористичної організації "ДНР" 9 червня "засудив" британців Ейдона Асліна та Шона Піннера, а також марокканця Саадуна Брахіма до "смертної кари" за участь у війні на боці України. Зокрема, їх визнали винними "у найманні та у скоєнні дій, спрямованих на захоплення влади і повалення конституційного ладу "ДНР". За інформацією російського "Інтерфаксу", Піннер та Аслін здалися в полон у Маріуполі в середині квітня. Саадун 12 березня здався в полон у Волновасі.
Міністерка закордонних справ Великобританії Ліз Трасс категорично засудила смертний вирок двом британським військовополоненим, затриманим "російськими маріонетками" на Донбасі. Прем'єр-міністр Борис Джонсон заявив, що "приголомшений" цим "вироком".
Держсекретар США Ентоні Блінкен підкреслив, що Аслін, Піннер і Брахім є законними комбатантами, які служать у ЗСУ, і закликав РФ та її маріонеток поважати міжнародне право.
У МЗС України заявили, що уряд і далі докладатиме максимальних зусиль для звільнення всіх захисників країни, зокрема громадян інших держав, які воюють у складі ЗСУ.