В ООН заявили, що вибух в Оленівці не був спричинений ракетою HIMARS
Він заявив, що за рік після трагедії в Оленівці правосуддя все ще не наблизилося до свого звершення.
У пресцентрі зазначили, що країна-агресор РФ не надала "задовільних" гарантій безпечного доступу ООН до місця вибуху.
"Однак управління змогло провести розширені бесіди з тими, хто вижив після інциденту в Оленівці, і зробити докладний аналіз наявної додаткової інформації відповідно до встановленої методології УВКПЛ. Хоча точні обставини інциденту в ніч із 28-го на 29 липня 2022 року досі незрозумілі, доступна інформація і наш аналіз дають можливість управлінню зробити висновок, що його не спровокувала ракета HIMARS. За наявною інформацією на цьому етапі неможливо встановити ні конкретне джерело вибуху, ні точний напрямок, з якого могли зробити постріл", – ідеться у пресрелізі.
В управлінні заявили, що й надалі "стежитимуть за цим інцидентом відповідно до свого досвіду й мандата".
"Військовополонені перебувають під захистом міжнародного гуманітарного права. Після смерті або серйозних травм військовополонених має бути офіційне й ретельне розслідування з боку держави, котра їх утримує. Будь-яку підозру у злочинній поведінці мають негайно, ретельно, незалежно, неупереджено й прозоро розслідувати, а винних – покарати", – заявив Тюрк.
Контекст:
29 липня 2022 року в Оленівці, де утримували більшість полонених захисників Маріуполя, унаслідок теракту загинуло, як заявили окупанти, приблизно 50 українських військовополонених. Росіяни заявили, що удару нібито завдали ЗСУ.
У Генштабі ЗСУ повідомили, що колонію в Оленівці прицільно й навмисно обстріляли російські війська. Окупанти у такий спосіб намагалися приховати катування полонених і розстріли. Україна не завдавала по Оленівці ні артилерійських, ні ракетних ударів, підкреслили в Генштабі.
11 жовтня Мінреінтеграції повідомляло про черговий обмін, унаслідок якого додому повернули тіла 62 загиблих українських захисників, "зокрема бійців із багатостраждальної Оленівки".