В ОРДЛО скасували медогляд для призовників через брак людей – розвідка

За офіційним поясненням, медогляд в ОРДЛО скасували "у зв'язку з браком спеціалістів"
Фото: depositphotos.com
Росіяни практично вичерпали ресурс для примусової мобілізації в ОРДЛО. Тому, щоб виконати план із постачання "живої сили" на війну, із 20 квітня в ОРДЛО зупинено проведення медичних оглядів мобілізованого особового складу. Про це повідомило Головне управління розвідки Міноборони України у Telegram.

За офіційним поясненням так званої влади медогляд скасували "у зв'язку з браком спеціалістів". Тепер потенційні призовники не мають змоги отримати документи, які підтверджують будь-які проблеми зі здоров'ям, наголошують у розвідці.

За даними ГУР, тих, хто має явні проблеми зі здоров'ям (каліцтва, інвалідність, тяжкі гострі захворювання) або встиг отримати на руки необхідні документи, однаково мобілізують, але розподіляють у підрозділи матеріально-технічного забезпечення.

"Із метою виявлення ще не мобілізованих чоловіків призовного віку російська військова поліція проводить систематичні рейди на вулицях та за місцем імовірного проживання призовників", – повідомили у розвідці

Єдина альтернатива примусовій мобілізації – виплата хабаря за встановленими розцінками (залежать від віку, спеціальності та стану здоров'я). За даними ГУР, в окупованій Горлівці розмір такого хабаря становить від 5 тис. руб. (2 тис. грн.), якщо сплатити безпосередньо на місці затримання. У разі доправлення до районних відділів "МВС" – від 75 тис. руб. (31,8 тис. грн.).

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Ще до початку повномасштабного вторгнення в Україну на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей окупанти почали проводити примусову мобілізацію.

Українська омбудсменка Людмила Денісова говорила, що після цього на вулицях населених пунктів в ОРДЛО почалися облави. Призову підлягали навіть неповнолітні курсанти так званих військових училищ угруповань "ДНР" і "ЛНР".

19 березня у Генштабі ЗСУ говорили, що Росія може розпочати відкриту мобілізацію для продовження затяжної війни проти України. Причина – великі втрати особового складу під час війни.

Через брак резервів у РФ мобілізують боржників, аліментників та злочинців, повідомляла українська розвідка 22 березня.