В Україні не зафіксовано випадків холери, ризики поширення інфекцій у Маріуполі зростають – МОЗ
Про це головний санлікар України, заступник міністра охорони здоров'я Ігор Кузін повідомив 12 червня, інформує пресслужба МОЗ.
"У період із 1 червня було обстежено понад 440 хворих із гострими кишковими інфекціями, серед них 165 – на предмет інфікування холерою. Також із профілактичною метою було обстежено шість здорових людей. У жодному випадку холерних вібріонів виявлено не було", – сказав Кузін.
Заступник міністра повідомив, що також проводили дослідження проби води: було взято 100 проб прісної, дев'ять проб морської та 80 проб стічної води. "Небезпечних для життя підвидів холерних вібріонів" у пробах також не виявили.
Кузін наголосив, що одержання інформації з тимчасово окупованих територій, зокрема з Маріуполя Донецької області, ускладнене, але не уточнив, чи вдалося МОЗ дістати такі дані.
"Водночас ризики поширення інфекційних захворювань там зростають. Це пов’язано зі значними руйнуваннями міської інфраструктури, через що відбувається змішування каналізаційних вод із питною водою та підземними водами, забруднення колодязів", – додали в МОЗ.
Контекст:
Про ризик спалаху інфекційних захворювань, зокрема холери, у зруйнованому й окупованому Маріуполі неодноразово заявляла мерія міста. Такої думки дотримуються у ВООЗ і британській розвідці. 10 червня мер Маріуполя Вадим Бойченко сказав, що від дизентерії, холери та інших інфекційних захворювань до кінця року може померти приблизно 10 тис. маріупольців.
3 червня Бойченко розповідав, що в місті пошкоджено 95% багатоповерхівок, із них 50% (1300 багатоповерхових будівель) знищено повністю. У місті, за його словами, залишилося орієнтовно 100 тис. людей.