"Я бачив, як крізь рану б'ється серце дитини". Парамедик із Маріуполя розповів свою історію музею "Голоси Мирних"

Чорнобривець після 22 днів роботи у лікарні Маріуполі евакуювався з міста, але впевнений, що ще повернеться
Скріншот: civilvoicesmuseum.org
Парамедик екстреної медичної допомоги Сергій Чорнобривець після повномасштабного нападу РФ на Україну прийшов до однієї з лікарень Маріуполя і відпрацював там 22 дні поспіль, надаючи допомогу постраждалим від російських окупантів мирним жителям. Свою історію медик розповів для музею "Голоси Мирних", її можна подивитися та послухати за посиланням.

За словами медика, його першим пацієнтом виявився чоловік, який дістав поранення, перебуваючи у своєму будинку – "прилетіло", коли дивився телевізор.

Чорнобривець розповів, що найбільшим потрясінням для нього стала поранена семирічна дівчинка з отвором у тілі.

"Я бачив, як крізь рану б'ється серце дитини, – зізнався медик. Кожен знав свою роботу – і це врятувало. Дівчинка жива, із нею все гаразд. Я приїжджав до лікарні, і вона передала мені свій малюнок".

Чорнобривець зізнався, що одного разу втратив над собою контроль, коли до шпиталю привезли тяжкопораненого непритомного 16-річного підлітка з травматично ампутованими кінцівками, який спливав кров'ю.

"Я реанімую і кричу: "Давайте щось робити!" Мене відтягнули. Усі розуміли, що він уже приїхав мертвим. Пацану 16 років, усе життя було попереду", – поділився він спогадами.

За 22 дні роботи Сергій евакуювався з Маріуполя, але він упевнений, що повернеться до міста після його визволення.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова – унікальний онлайн-музей, найбільший у світі архів історій мирних жителів України, які стали жертвами або свідками війни. Архів музею нараховує уже понад 15 тис. історій із перших вуст, зібраних із 2014 року.

Розповісти свою історію можна так:

  • написати історію на своїй Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних #розкажіть_свою_історію і запросити друзів та рідних приєднатися;
  • відвідати портал музею і натиснути "Розповісти історію";
  • зателефонувати на безплатну гарячу лінію 0 (800) 509 001.