В Україні почав функціонувати Єдиний реєстр зниклих безвісти

В Україні офіційно приблизно 23 тис. людей вважають зниклими безвісти внаслідок воєнних дій
Фото: EPA
В Україні 2 травня почав функціонувати Єдиний реєстр зниклих безвісти осіб. Про це повідомила пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Його розробило Міністерство внутрішніх справ спільно з уповноваженим зі зниклих безвісти та іншими відомствами.

"У реєстрі будуть зібрані та централізовані дані щодо зниклих безвісти: прізвище, ім'я, по батькові особи, місце і дата народження, сімейний стан, місце проживання, територія, на якій відбулося зникнення, обставини й час зникнення, прикмети особи. Також до реєстру буде внесено інформацію про наявність чи відсутність рішення суду про визнання осіб безвісно відсутніми або оголошення померлими, а також інші дані, які сприятимуть розшуку", – ідеться в повідомленні.

За місяць після занесення відповідної інформації до Реєстру родичі зможуть одержати витяг, який підтверджуватиме статус зниклого. На підставі цього документа вони зможуть звернутися до Пенсійного фонду, щоб отримати пенсію щодо втрати годувальника.

Уповноважений зі зниклих безвісти Олег Котенко впевнений, що централізована інформація про зниклих безвісти допоможе налагодити ефективнішу розшукову роботу.

Пресслужба МВС повідомила, що офіційно підтвердили приблизно 23 тис. осіб, яких вважають зниклими безвісти за особливих обставин – унаслідок воєнних дій.

Витяги з реєстру надаватиме департамент інформатизації МВС. Для отримання документа потрібно звернутися до МВС (надіслати поштою за адресою "місто Київ, вулиця Богомольця, 10, Міністерство внутрішніх справ України" або на електронну пошту pgmia@mvs.gov.ua) із запитом і копіями документів, які посвідчують особу запитувача і ступінь спорідненості зі зниклою людиною.

Заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко заявив, що реєстр є "повністю захищеною" базою даних.

"Доступ до нього будуть мати визначені посадовці: представники офісу уповноваженого зі зниклих безвісти, працівники Нацполіції та департаменту інформатизації МВС України. Картки записів формуються на основі заяв, поданих родичами зниклих до Нацполіції. А верифікацію кожної особи здійснює безпосередньо офіс уповноваженого зі зниклих безвісти", – заявив він.

Контекст:

18 квітня Котенко заявив, що в Україні зниклими безвісти вважають приблизно 7 тис. військових. Із них орієнтовно до 65% перебувають у російському полоні.

Сім'ї українських військовослужбовців, які потрапили в полон, отримують одноразову фінансову допомогу, виплати передбачено і в разі інвалідності військовослужбовців і волонтерів, а також родичам військових і волонтерів у разі їхньої загибелі (смерті).