В Україні визначаються нові стандарти НАТО – Зеленський

Інтенсивність бойових дій, "обсяг і жорстокість злочинів окупантів" спонукають не лише Україну, а й увесь світ оновлювати стандарти оборони, зазначив Зеленський
Фото: president.gov.ua
Весь світ допомагає Україні у війні проти Росії, надаючи військову допомогу, але "настане час, коли бренди української зброї так само будуть цікавити весь світ".

Упевненість у цьому 28 грудня в Раді під час щорічного послання висловив президент Володимир Зеленський. Відеозапис його виступу опубліковано у Facebook Офісу президента.

За словами Зеленського, Україна здатна виготовляти свої ракети, бронетехніку, авіатехніку й інші види озброєнь.

"Ми вже це робимо. Уже є наше. Усе це – наше. [ПТРК] "Стугна", [РСЗВ] "Вільха", [ракети] "Нептун", морський дрон та інше, – розповів президент. – Український військово-промисловий комплекс був і буде одним із найпотужніших у Європі та світі, я в цьому впевнений".

Зеленський зазначив, що інтенсивність бойових дій, "обсяг і жорстокість злочинів окупантів" спонукають не лише Україну, а й увесь світ "оновлювати стандарти оборони, стандарти безпеки, досягати справедливості".

"Це стосується багатьох сфер – від виробництва снарядів і тактики на полі бою до створення нової дієвої архітектури безпеки для України, усієї Європи та світу, нових гарантій безпеки. Від запуску юридичних механізмів, щоб притягнути до відповідальності всіх винних в агресії й компенсувати коштом Росії всі збитки, завдані цим терором, до реформи наявних міжнародних організацій, які мають гарантувати мир і міжнародний правопорядок, але не здатні зараз це зробити", – наголосив президент.

Зеленський додав, що Україна "вже серед лідерів відповідних процесів".

"І, до речі, саме в Україні нашими героїчними воїнами визначаються нові стандарти НАТО. Стандарти, якими ми сьогодні ділимося з нашими союзниками по Альянсу. Союзниками, а не просто партнерами", – резюмував глава держави.

Контекст:

Зеленський 17 вересня затвердив стратегічний оборонний бюлетень України, на основі якого "будуть розроблені державні цільові програми та інші планувальні документи й проєкти з питань розвитку спроможностей сил оборони".

Держсекретар США Ентоні Блінкен повідомляв 30 листопада, що союзники й партнери НАТО надали Україні військову допомогу на $40 млрд і далі її надаватимуть.

30 вересня – після того, як президент Росії Володимир Путін оголосив про анексію окупованої території України, – Зеленський повідомив, що Україна подає заявку в НАТО за пришвидшеною процедурою.

Україна розраховує, що її заявку на членство в НАТО розглянуть вже на наступному саміті Альянсу 11–12 липня 2023 року у Вільнюсі, заявила віцепрем'єрка з європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина 21 листопада.