В Україні від початку вторгнення знищили приблизно 100 тис. будівель – ДСНС
Він пояснив, що аварійно-відновлювальні роботи в регіонах, де відбувалися бойові дії і які страждають від ворожих авіаударів, – один зі стратегічних напрямів роботи ДСНС.
"Після військових на звільнені території заходять рятувальники, які розміновують і розбирають завали", – сказав голова ДСНС, додавши, що для цих робіт ДСНС додатково залучає 1200 працівників.
Окрім того, приблизно 15 тис. людей за час широкомасштабної війни зголосилися стати добровольцями-рятувальниками, які допомагають із розбиранням завалів.
Крук зазначив, що ще один важливий напрям роботи ДСНС – гуманітарне розмінування територій. На сьогодні у структурі ДСНС працює 600 піротехніків у складі 120 розрахунків, рішенням Кабміну піротехнічні підрозділи служби розширили ще на 400 спеціалістів.
Очільник ДСНС подякував австрійським гостям за допомогу, яку отримує Україна від Австрії від перших днів широкомасштабної війни, зокрема техніку, обладнання, пожежне спорядження, бронезахист для працівників служби. Він зазначив, що з урахуванням колосальних обсягів роботи українським рятувальникам, як і раніше, потрібна допомога зі спорядженням і технікою.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
За оцінкою очільника Мінінфраструктури Олександра Кубракова станом на 19 квітня, внаслідок повномасштабного російського вторгнення в Україні було пошкоджено або зруйновано до 30% інфраструктури, на її відновлення знадобиться приблизно два роки. 21 червня він повторив цю оцінку в коментарі Le Monde, додавши, що станом на 25 травня загальна сума прямої шкоди, завданої економіці України руйнуванням житлових і нежитлових будівель (шкіл, лікарень тощо) та інфраструктури, становила приблизно $105,5 млрд.
Відновлювати Україну влада має намір насамперед коштом заарештованих активів РФ, заявляв прем'єр-міністр Денис Шмигаль. За словами глави Кабміну, повоєнне відновлення України планують проводити у три етапи. Це буде одним із пріоритетів Чехії під час її головування у Раді ЄС, заявив 15 червня прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала.
На відновлення України може знадобитися до $1,1 трлн зовнішньої допомоги, сказав 21 червня президент Європейського інвестиційного банку Вернер Гоєр.