В українській розвідці пояснили скупчення російських бомбардувальників під Саратовом та розповіли про ракети окупантів, які часто вибухають у повітрі

Старі радянські ракети Х-22, які використовує армія РФ, часто не долітають до цілі
Фото: David Holt / Flickr / wikipedia.org (ілюстративне фото)

З огляду на те, що запас ракет в окупантів зменшується, Росія застосовує старі ракети, які було виготовлено за часів СРСР. Про це представник Головного управління розвідки Міноборони (ГУР МО) України Вадим Скібіцький розповів 30 листопада в ефірі загальнонаціонального телемарафону, який транслює телеканал "Рада".

"Вони потребують підготовки, потребують обслуговування. Ми бачимо, коли вони застосовували ракети Х-22, то досить великий відсоток вибухав у повітрі. Я вже не кажу про досягнення [ними заданих] цілей. Тому потрібен час, щоб підготувати таке старе обладнання до застосування", – зауважив Скібіцький.

Представник ГУР МО також пояснив, чому російська окупаційна армія накопичує стратегічні бомбардувальники на авіабазі "Енгельс" у Саратовській області РФ. За його словами, це пов'язано насамперед із заходами ЗС РФ щодо зосередження авіації.

"Наша оцінка проста – це повернення з авіаційної бази "Дягілєво" бомбардувальників, які були переміщені туди після відповідних заходів Росії щодо зосередження авіації. Тому надзвичайної події ми не фіксуємо і контролюємо, скільки носіїв там знаходиться, у якому вони стані і яка їхня готовність до виконання завдань", – зазначив він.

Представник ГУР МО додав, що зараз фіксують планові польоти стратегічної авіації ЗС РФ. На сьогодні їх здійснюють у східних регіонах України.

Скібіцький 19 листопада заявляв, що Росія поступово досягає своєї військової межі. Зокрема він зазначав, що у використанні крилатих ракет Х-22 окупантами була пауза півтора місяця, а системи "Іскандер" Росія застосовує "лише епізодично".

Контекст:

X-22 – крилата протикорабельна ракета повітряного базування. Довжина ракети – 12 метрів, вага – майже шість тонн. Ту-22, Ту-95, Ту-160 – важкі стратегічні бомбардувальники – запускають її на відстань до 600 км.

Харківський бізнесмен, волонтер Юрій Сапронов зазначав, що радіус похибки у ракет Х-22 – 300 м, тому удари ними по українських містах – це не знищення об'єктів, а терор. 

Міністр оборони України Олексій Резніков 22 листопада оприлюднив інформацію про кількість ракет, що залишилися в російської армії, згідно з якою РФ має 120 ракет Х-22. Це не відновлюваний запас, оскільки їхнє виробництво давно згорнули.

У Повітряних силах ЗСУ зазначали, що ракети Х-22, "Онікс" та "Іскандер" є надзвичайно складними цілями для комплексів протиповітряної оборони, які мають на озброєнні ЗСУ. Швидкість ракет "Онікс" та Х-22 становить понад 3 тис. км/год. А ракети ОТРК "Іскандер" летять балістичною траєкторією. Тому їх ураження є "нетиповим і вкрай складним завданням" для наявних в Україні засобів ППО.