Вагнерівці не зважають на свої втрати у війні проти України – CNN

Сили групи "Вагнер" зазнають великих втрат у Донецькій області
Фото: EPA
Бійці групи "Вагнер" стали "одноразовою піхотою" російського наступу на сході України. Про це йдеться в матеріалі CNN, опублікованому 23 січня.

Журналісти телеканала посилаються на матеріали української розвідки, датовані груднем 2022 року.

У звіті розвідка зазначила, що вагнерівці становлять "серйозну загрозу" на близькій відстані навіть в умовах "шалених втрат", яких вони зазнають. Як ідеться в матеріалі, найманці ПВК стали для Росії "одноразовою піхотою", а їхні смерті не мають жодного значення для російського суспільства.

Перехоплення телефонних розмов свідчать про "нещадне" ставлення командування до військових ПВК. Наприклад, несанкціонований відхід команди карають розстрілом на місці, ідеться в документі. Поранених вагнерівців часто кидають на полі бою на кілька годин, зазначив CNN. Піхота не має права самостійно евакуювати поранених, оскільки зобов'язана "продовжувати штурм". В українській розвідці заявили, що така тактика є "єдиною ефективною для погано навчених мобілізованих військ".

Для першої хвилі атак командування ПВК часто використовує завербованих засуджених, ідеться в матеріалі. Вони зазнають найбільших втрат – до 80%. За ними йдуть досвідченіші бійці з тепловізорами й приладами нічного бачення.

Якщо силам ПВК "Вагнер" вдається зайняти позицію, артилерійська підтримка дає їм можливість викопати окопи й закріпити свої досягнення, але ці окопи дуже вразливі для атак на відкритій місцевості. Водночас у розвідці зазначили, що між бойовиками та російськими військовими часто немає координації.

Засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин неодноразово заявляв, що його бойовики відповідають за бої навколо міста Соледар Донецької області, зазначив CNN. Як підкреслив телеканал, дії навколо Соледара – шлях Пригожина до більшої кількості ресурсів. Окрім того, бої за Соледар відіграють важливу роль у його "битві з російським військовим керівництвом, яка триває".

Контекст:

Із кінця грудня російські війська намагаються захопити Соледар. 9 січня в Міноборони України повідомили, що окупанти змінили тактику й розпочали потужний штурм.

10 січня окупанти заявляли про захоплення Соледара, проте у ЗСУ спростували цю інформацію. Згідно з даними Генерального штабу ЗСУ, останніми днями тривають інтенсивні бої.

На боці Росії у війні проти України, зокрема в Донецькій області, окрім регулярної армії, воюють приватні військові компанії. Найвідоміша серед них – ПВК "Вагнер", у лавах якої перебувають найманці та завербовані у тюрмах ув'язнені. За інформацією Білого дому станом на кінець грудня 2022 року, сили ПВК "Вагнер", відряджені в Україну, становили 50 тис. найманців, із них 10 тис. – контрактники, а ще 40 тис. – завербовані ув'язнені.

З 50 тис. російських ув'язнених, завербованих ПВК "Вагнер" для участі у війні в Україні, залишилося лише 10 тис. осіб. Інші або загинули, або дезертирували, заявила голова благодійного фонду "Русь сидящая" Ольга Романова 21 січня.