Тривають перемовини щодо організації гуманітарного коридору з Чернігова – Кирило Тимошенко

Кирило Тимошенко: Робимо все, щоб люди, які бажають виїхати з Чернігова, могли це зробити
Фото: Kirill Timoshenko / Facebook
Ситуація в Чернігові залишається напруженою, українська влада робить усе можливе, щоб у місті та області була їжа та вода. Також тривають перемовини щодо відкриття гуманітарного коридору із міста. Про це сьогодні під час прямої трансляції на українських телеканалах розповів заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко. Відео він опублікував у своєму Telegram.

За його словами, спільними зусиллями Збройні сили та влада роблять усе необхідне, щоб Чернігів і регіон загалом не перетворилися на другий Маріуполь.

"Ситуація у Чернігові дійсно напружена. Велика подяка міському голові та обласній військовій адміністрації: вони працюють у тандемі та роблять усе, чим можуть допомогти людям. Справді, електрики немає і води немає. Але за останні тижні зусиллями і "Укрзалізниці", і автомобільним транспортом було направлено дуже багато гуманітарної допомоги у місто Чернігів та Чернігівську область, щоб у людей було просто що їсти та пити", – наголосив Тимошенко.

Він зазначив, що зараз тривають перемовини щодо відкриття гуманітарного коридору з міста, та запевнив – влада робить усе, щоб у Чернігова була вся необхідна провізія.

"Ми намагаємося останніми днями проговорити і зробити коридор із Чернігова. Але, на жаль, окупанти обстрілюють з артилерії всі проїзди з міста Чернігова до Києва. Як ви пам'ятаєте, ще тиждень тому ми могли і вивозили. Зараз централізованого виходу немає. Тільки волонтери і люди самотужки можуть по неузгоджених коридорах виїжджати з Чернігова. Але ми робимо все для того, щоб у Чернігові була їжа, щоб був теплий одяг, вода та все інше", – заявив заступник керівника ОП.

Тимошенко закликав не розповсюджувати неправдиву інформацію в мережі про ситуацію в області та не створювати паніки серед місцевого населення.

"Велике прохання – не розганяти фейки. Ми робимо все, щоб там була вода, їжа. І робимо все, щоб люди, які бажають виїхати з Чернігова, могли це зробити", – повідомив він.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

У Чернігові російські загарбники розбомбили автомобільний міст через Десну, який сполучає місто зі столицею. Цим мостом із Чернігова рухалися евакуаційні рейси та завозили гуманітарну допомогу до міста. Голова Чернігівської обласної військової адміністрації В'ячеслав Чаус наголосив у своєму Telegram, що руйнація мосту не завадить доправленню гуманітарної допомоги до обласного центру.

Окупанти продовжують вести неприцільний артилерійський обстріл по житлових мікрорайонах. Від обстрілів постраждала, зокрема, опорна лікарня №2.

З початку вторгнення РФ в Україну (24 лютого), станом на 15 березня, на території Чернігівської області загинуло щонайменше 228 осіб, серед них шестеро дітей та 100 цивільних осіб, розповів Суспільному керівник обласної прокуратури Сергій Василина. За його словами, Чернігівська обласна прокуратура відкрила майже 200 проваджень за фактами скоєння російською армією військових злочинів на території регіону, зазначає Суспільне.

16 березня російські окупанти обстріляли людей у Чернігові, які стояли в черзі по хліб, загинуло щонайменше 10 людей.

17 березня у Чернігові виявили тіла 53 загиблих.