Величезний успіх, але не переломний момент. Міністерка оборони Німеччини оцінила перспективи війни після звільнення Лимана
Міністерка оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт вважає, що успішне просування Збройних сил України в районі Лимана – показник "величезного успіху", але не близького кінця війни. Про це 2 жовтня вона заявила в інтерв'ю Tagesschau.
За її словами, керівництво Кремля зазнало серйозної поразки на східному фронті, а Україна взяла під повний контроль стратегічно важливе місто. Проте взяття Лимана не є переломним моментом кампанії, вважає глава бундесверу.
Вона закликала готуватися до тривалої війни, звернувши особливу увагу на підготовку армії.
"І саме тому так важливо навчати українських солдатів – зокрема й на майбутнє. На жаль, нам доводиться зважати на те, що ця війна триватиме тижні і місяці", – зазначила Ламбрехт.
Говорячи про нові погрози президента Росії Володимира Путіна застосувати ядерну зброю, які він опосередковано озвучив перед підписанням договору про анексію окупованих територій, глава оборонного відомства ФРН сказала, що Німеччина разом з НАТО "дуже уважно" стежать за цим, але не збираються змінювати курс щодо України.
"Наша позиція дуже чітка: ми й надалі підтримуватимо Україну і не дозволимо таким погрозам зупинити нас", – додала вона.
Контекст:
15 вересня міністр оборони ФРН Крістіне Ламбрехт повідомила про передання Україні 50 броньованих машин піхоти Dingo. Того самого дня вона проінформувала, що Німеччина передасть Україні ще дві реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) Mars II. До цього ЗСУ отримали три такі РСЗВ.
Крім того, Ламбрехт пообіцяла найближчим часом завершити запланований обмін із Грецією, під час якого Афіни передадуть Києву 40 радянських бойових броньованих машин піхоти, а натомість отримають від ФРН 40 БМП Marder.
З початку війни у 2014 році Німеччина надавала Україні фінансову допомогу, допомагала лікувати поранених українських військовослужбовців, але відмовлялася від надання зброї.
Після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року ФРН змінила свою позицію щодо постачання зброї до зон конфлікту і погодилася постачати озброєння. З 1 січня до 26 вересня Німеччина передала озброєння більш ніж на €740 млн.