Вагомий внесок України у підтримання міжнародного миру надає право розраховувати на допомогу ООН у важкі часи – Порошенко
Розгортання на тимчасово окупованій території Донбасу миротворчої місії ООН може посприяти відновленню територіальної цілісності України, заявив президент Петро Порошенко.
Внесок України у підтримання міжнародного миру надає країні право розраховувати на допомогу Організації Об'єднаний Націй у важкі часи, заявив український президент Петро Порошенко у зверненні з нагоди Міжнародного дня учасників операцій ООН, оприлюдненому 29 травня на сайті глави держави.
"Упродовж 70 років "блакитні шоломи" докладають значних зусиль по всьому світові задля відновлення миру, полегшення людських страждань, захисту прав і гідності людини. Із перших років незалежності Україна стала невід'ємною складовою непересічних зусиль ООН у боротьбі за ідеали міжнародного миру і безпеки", – зазначено у зверненні.
Президент додав, що більше ніж 30 українських військовослужбовців і правоохоронців віддали життя, виконуючи миротворчу місію і захищаючи цілі та принципи ООН.
"Вагомий внесок України у підтримання міжнародного миру і безпеки надає нам моральне право розраховувати на потенціал і адекватну допомогу ООН у важкі часи, коли наша держава протистоїть віроломній зовнішній агресії. Розгортання на тимчасово окупованій Російською Федерацією території Донбасу багатонаціональної операції під егідою ООН може стати важливим елементом урегулювання, метою якого є повернення миру на багатостраждальну українську землю та відновлення її територіальної цілісності й суверенітету у міжнародно визнаних кордонах", – заявив Порошенко.
За його словами, Україна і надалі залишатиметься надійним партнером ООН у реалізації місії з підтримання міжнародного миру та безпеки.
Представники України, Росії, США, Німеччини і Франції ведуть переговори про розміщення миротворців на Донбасі з вересня 2017 року.
Українська сторона виступає за те, щоб миротворці взяли під контроль усю окуповану територію, включно з неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону.
На думку міністра оборони України Степана Полторака, кількість миротворців залежить від того, яка мета стоятиме перед місією – підтримання миру чи примушення до миру. У першому випадку мова йде про 10–25 тис. військових, у другому – про 35–40 тис.
За словами спецпредставника Держдепартаменту США щодо України Курта Волкера, пропозиція Росії розмістити миротворців уздовж лінії зіткнення тільки посилить поділ України.