Венедіктова сподівається, що Гаазький суд озвучить вирок у справі МН17 до кінця року
Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова 4 лютого обговорила на зустрічі у Києві з доповідачем Парламентської асамблеї Ради Європи з питань катастрофи літака рейсу МН17 у небі над Донбасом 17 липня 2014 року Тітусом Корлецяном зусилля України та інших держав-учасниць у розслідуванні аварії. Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.
У 2021 році Венедіктова очолила національний склад спільної слідчої групи у справі МН17, до якого від України входять чотири представники прокуратури та 12 слідчих.
"Справа MH17 надважлива для України та всього цивілізованого світу. Вона є маркером успішності світового правосуддя, і ми сподіваємося, що до кінця цього року світова спільнота отримає справедливий вирок окружного суду Гааги у справі щодо чотирьох підозрюваних у збитті літака, яку він розглядає. Ми дуже вдячні за рівень підтримки, який Україна отримує від міжнародних партнерів. Завдання української прокуратури – разом із колегами з інших країн встановити істину та всіх причетних", – заявила Венедіктова.
Контекст:
Boeing 777, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур рейсом MH17, зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 людей, які перебували на борту (громадяни Нідерландів, Малайзії, Австралії, Індонезії, Великобританії, Німеччини, Бельгії, Філіппін, Канади та Нової Зеландії).
Згідно з висновками міжнародної слідчої групи, рейс MH17 було збито з комплексу "Бук" із території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після аварії літака зброю повернули до РФ. Слідчі уточнили, що "Бук" прибув на Донбас із Курської області, де базується 53-тя зенітна ракетна бригада збройних сил РФ.
У травні 2018 року Нідерланди та Австралія офіційно обвинуватили Росію у катастрофі рейсу MH17.
9 березня 2020 року Окружний суд Гааги почав розглядати справу про катастрофу малайзійського літака. Обвинувачених у справі четверо: Гіркін (Стрєлков), Дубінський (Хмурий), Пулатов (Гюрза) та Харченко (Крот). Справу розглядає суд Гааги, оскільки більшість загиблих були громадянами Нідерландів.
8 грудня 2021 року в Нідерландах відновили основні слухання у справі MH17.
21 грудня прокурорка Манон Ріддербекс заявила, що слідство не виявило на місці аварії літака слідів іншої зброї, крім "Бука".