Верещук закликала владу міст, де багато переселенців, не виселяти їх зі шкіл та санаторіїв без рівноцінної заміни
За її словами, до міністерства надходять скарги на такі дії. Віцепрем'єрка вважає, що може йтися лише про переселення і, що важливо, без погіршення умов.
"Багато ВПО зараз тимчасово проживають у школах, лікарнях, санаторіях. Розумію, що можуть бути різні обставини та причини. Але це неприпустимо, щоб людей виставляли просто на вулицю. Хочу, щоб мене зараз добре почули власники та керівники таких закладів", – написала Верещук.
Вона поінформувала, що уряд шукатиме шляхи фінансування програми надання житла для біженців із зони бойових дій. Поки що вона запропонувала тим, кого виселяють, писати їй у соціальних мережах або звертатися на гарячу лінію міністерства за телефоном 1548.
Контекст:
За даними Організації Об'єднаних Націй, із 24 лютого, коли Росія напала на Україну, свої домівки покинуло 12,8 млн українців, із них 7,7 млн стали внутрішніми переселенцями.
У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій повідомили, що станом на червень в Україні офіційно було зареєстровано 4 млн переселенців.
У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт №7507, який пропонує звільнити внутрішньо переміщених осіб (ВПО) від оплати за проживання та комунальні послуги у місцях компактного поселення. Чинний закон дозволяє організаціям – власникам модульних містечок, гуртожитків і готелів вимагати від переселенців оплати ЖКГ, а за пів року – і плати за проживання.