"Верховий вогонь підступає впритул до електропідстанцій, детонують нерозірвані боєприпаси". У Луганській області новий осередок вогню

Рятувальники намагаються стримати поширення вогню
Фото: dsns.gov.ua

У Станично-Луганській районній державній адміністрації повідомили про нову пожежу між населеними пунктами Нижньотепле та Артема. Чиновники стверджують, що загоряння – результат підпалу.

У Станично-Луганському районі Луганської області зафіксовано новий осередок загоряння. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє пресслужба Станично-Луганської районної державної адміністрації.

За даними РДА, верховий вогонь наближається до електропідстанції, а на охопленій вогнем території детонують нерозірвані боєприпаси.

"Раптово" запалало навіть там, де не було пожеж у 2014–2015 роках після масштабних обстрілів із "Граду". Черговий підпал між населеними пунктами Нижньотепле та Артема. Верховий вогонь підступає впритул до електропідстанцій. Рятувальники стримують пожежу. Від пожежі детонують нерозірвані боєприпаси", – зазначено в повідомленні.

Масові загоряння лісової підстилки та трави в Луганській області почалися 30 вересня. Пожежі зафіксували в Старобільському, Станично-Луганському та Новоайдарському районах і поблизу Сєвєродонецька.

За даними ДСНС, 32 населені пункти потрапили в зону ураження. За попередніми оцінками, орієнтовна площа, "пройдена" вогнем, становить понад 20 тис. га.

1 жовтня стало відомо, що Сєвєродонецьк оточено вогнем, горять інфраструктурні об'єкти, жителів найближчих сіл почали евакуювати. Військовослужбовцям вдалося вивезти людей із Трьохізбенки, Кряківки, Муратового, Капітанового і Боровеньків.

Під час пожеж загинуло 11 осіб, ще 18 (зокрема троє рятувальників) травмувалися, 150 людей евакуювали.

У штабі ООС заявляли, що спровокували пожежу збройні формування Росії, які вели обстріл трасувальними кулями. Президент України Володимир Зеленський заявив, що не пов'язував би пожежі з обстрілами.

Слідство розглядає чотири версії причин виникнення пожеж: обстріли з боку не підконтрольних Києву районів Луганської області; умисний підпал; самозаймання трави та лісу через погодні умови; необережне поводження з вогнем.

Станом на ранок 5 жовтня пожежники загасили шість із восьми осередків загорянь.