Верифіковані акаунти у Twitter розповсюджували фейки про підготовку ядерного удару по Києву після вибуху над Кремлем

Vice закликала з обережністю ставитися навіть до верифікованих акаунтів у Twitter
Фото: depositphotos.com
Після вибуху дрона над Кремлем у Москві у Twitter з верифікованих сторінок почали поширювати дезінформацію про неминучий ядерний удар по Києву. На це 4 травня звернули увагу журналісти Vice.

Наприклад, акаунт із синьою галочкою DEFCONWarningSystem, який має майже 300 тис. підписників, 3 травня написав таке: "Зараз ми оцінюємо чутки про ядерний рух у Росії. Будь ласка, пам'ятайте, що це лише чутки, які не мають наразі підтвердження".

Акаунт використовує у своїй назві слово DEFCON – назву системи оповіщення про готовність до оборони, яку президент США і Пентагон використовують, щоб сигналізувати про свою готовність до ядерної війни. Водночас у замітці соцмережі до твіта цього акаунта зазначають, що він не має нічого спільного з будь-яким офіційним агентством.

Це був не єдиний акаунт, який розповсюджував чутки про ймовірну ядерну атаку. OSINTdefender, ще один верифікований акаунт у Twitter, також заявив, що до нього доходили чутки про переміщення ядерних матеріалів.

"За вкрай непідтвердженими повідомленнями, стратегічні ядерні сили Росії сьогодні привели у стан підвищеної бойової готовності. На численних базах ВПС на заході Росії, включно з авіабазою Енгельс у Саратовській області й авіабазою Шайковка в Калузькій області, де є стратегічні бомбардувальники Ту-160, Ту-95М і Ту-22М3, готуються до застосування ядерної і звичайної зброї повітряного базування. Я хотів би особливо наголосити, що поки немає жодних доказів того, що це станеться, і наразі це лише чутки з деяких російських і українських джерел", – ідеться в повідомленні.

Також серію твітів про ймовірну ядерну війну опублікував проукраїнський блогер Ігор Сушко.

"Росія може завдати ракетних ударів по Києву цієї ночі. Дві ядерні боєголовки, імовірно, зараз є на аеродромі, але на літаках наразі немає озброєння", – написав він, посилаючись на засновника проєкту Gulagu.net Володимира Осєчкіна.

Vice зазначає, що такі публікації акцентують на одній із проблем нової політики перевірки Twitter: люди можуть купити синю галочку за $8 на місяць і опинитися на вершині алгоритму.

"До таких акаунтів, як DEFCONWarningSytem, категорично не можна прислухатися, коли йдеться про ядерні загрози, проте чутки про них стали вірусними після нападу на Кремль", – зазначає видання.

Контекст:

Повідомлення про ядерний удар РФ по Україні, який нібито готують, з'явилися після того, як 3 травня адміністрація президента Росії заявила про атаку нібито з боку Києва з використанням двох безпілотників. У заяві йшлося, що президент РФ Володимир Путін "під час атаки не постраждав".

Цього самого дня влада Москви ввела заборону на запускання в місті безпілотників.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна не атакувала Путіна.

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк припустив, що поява безпілотників у районі Кремля свідчить про те, що влада Росії має намір влаштувати терористичний акт на своїй території.

Заступник глави Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв того самого дня заявив про необхідність "усунути Зеленського" у зв'язку з вибухами в московському Кремлі, які нібито були замахом на Путіна.