Росія відрепетирувала тактичний ядерний удар "Іскандерами" після атаки безпілотників на Кремль

"Іскандери" в Калінінградській області РФ виконали "приховане висування" та відпрацювання ядерного удару по противнику
Фото: mil.ru (архів)

У Калінінградській області РФ російська армія 3 травня провела навчання із застосуванням комплексів "Іскандер", які можуть уражати цілі як крилатими, так і балістичними ракетами, зокрема з ядерною боєголовкою. Про це 4 травня повідомила пресслужба Західного військового округу РФ.

У повідомленні армії країни-окупанта йдеться, що "Іскандери" "виконали електронні одиночні та групові запуски" по мішенях, які імітували пускові установки, аеродроми, скупчення техніки та командні пункти "умовного противника".

Після запусків розрахунки Балтійського флоту РФ "відпрацювали дії в умовах радіаційного та хімічного забруднення місцевості", повідомили у міноборони РФ.

Російські ракетники "виконали приховане висування" в позиційний район, а потім відпрацювали виведення "Іскандерів" із-під удару у відповідь, який, за задумом навчань, міг бути ядерним.

Повідомляють, що у маневрах узяли участь приблизни 100 військовослужбовців і 20 одиниць військової та спеціальної техніки.

Видання The Moscow Times зазначає, що російські військові відрепетирували використання тактичної ядерної зброї після атаки безпілотників на Кремль, у якій РФ звинуватила США та Україну, а Україна назвала російським інсценуванням.

The Moscow Times зазначає, що заявлена дальність "Іскандерів" 500 км. Це дасть змогу їм із Калінінградської області накрити Західну Україну, Польщу, усі балтійські країни, дістати до Швеції та Східної Німеччини, включно з Берліном.

Видання зазначає, що у США вважають, що одна з ракет комплексу – 9М729 – здатна летіти набагато далі, ніж заявлені 500 км, і загрожує західноєвропейським країнам. Саме тому, зазначає The Moscow Times, Вашингтон 2019 року вийшов із договору про РСМД.

Серію вибухів безпілотників у Кремлі 3 травня адміністрація президента країни-агресора Володимира Путіна назвала нібито атакою з боку Києва, заявивши, що Україна використала для неї два безпілотні літальні апарати. Інцидент у Кремлі розцінили як "терористичну акцію і замах на президента РФ" і додали, що російська сторона "залишає за собою право на заходи у відповідь".

Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що рішення про атаку на президентську резиденцію у Кремлі було нібито ухвалено у США, а Україна є лише її виконавцем. Офіційний представник Білого дому з національної безпеки Джон Кірбі спростував цю заяву, сказавши, що "Пєсков просто бреше".

США вважають, що реальна ймовірність застосування ядерної зброї Росією "вкрай мала", заявила на слуханнях у Конгресі директорка Національної розвідки Авріл Гейнс.

Контекст:

3 травня жителі Москви повідомили про вибухи у місті в районі Кремля, а адміністрація президента Росії заявила про атаку з боку Києва з використанням безпілотників. Те, що сталося, влада РФ назвала терактом, влаштованим Україною. У заяві йдеться, що Путін "під час атаки не постраждав".

Цього самого дня влада Москви ввела заборону на запуски в місті безпілотників.

Прессекретар президента України Володимира Зеленського Сергій Никифоров заявив, що в ОП немає інформації про так звані нічні атаки на Кремль, і назвав їх "нагнітанням ситуації".

Радник глави ОП Михайло Подоляк припустив, що поява безпілотників у районі Кремля свідчить, що влада Росії має намір влаштувати терористичний акт на своїй території.

Зеленський також заявив, що Україна не атакувала Путіна. "Ми це трибуналу залишимо", – зазначив він.

У звіті аналітиків американського Інституту вивчення війни (ISW) ідеться, що країна-агресор Росія, ймовірно, інсценувала удар по Кремлю безпілотниками, щоб виправдати або скасування, або обмеження святкування 9 Травня.