Виробник літаків F-16 Lockheed Martin готовий взяти участь у навчанні українських льотчиків
За словами Сент-Джона, будь-яке рішення про участь Lockheed Martin у навчанні українців ухвалюватимуть лише після обговорення між Україною, США й іншими західними союзниками.
Компанія готова задовольнити потребу не тільки в нових літаках F-16, а й у будь-яких їхніх модифікаціях, а також у навчанні, обладнанні й системах, додав він.
Сент-Джон зазначив, що українські військові дуже швидко опанували використання західних систем озброєнь, зокрема виготовлених компанією керованих реактивних систем залпового вогню GMLRS, і протитанкових ракетних комплексів Javelin. Він висловив упевненість, що українські пілоти швидко навчатимуться керувати F-16 і зможуть дуже ефективно використовувати ці винищувачі.
Lockheed Martin у довгостроковій перспективі може розглянути створення виробничої бази в Україні чи сусідній країні після завершення війни з Росією, щоб забезпечити постійну присутність для навчань і технічного обслуговування.
Контекст:
Президент США Джо Байден заявляв, що США підтримають зусилля союзників і партнерів та візьмуть участь у навчанні українських пілотів на літаках четвертого покоління, включно з F-16.
Україна може отримати F-16 уже цієї осені, натякали в Міноборони України.
У відомстві припускають, що першою країною, яка передасть Україні винищувачі, будуть Нідерланди (держава нещодавно розірвала угоду із продажу F-16 приватній американській компанії Draken International). 9 травня прем'єр-міністр країни Марк Рютте заявляв, що його уряд припускає можливість передання Україні винищувачів F -16.
Процес підготовки українських пілотів на винищувачах F-16 очолили Данія й Нідерланди, повідомив 15 червня міністр оборони США Ллойд Остін.
За словами глави Міноборони України Олексія Резнікова, до Вільнюського саміту НАТО в липні мають підготувати й затвердити програму навчань пілотів, інженерів і техніків.