"Украй малоймовірно". У Британії оцінили можливість ядерного удару з боку РФ
Путін "украй малоймовірно" застосує ядерну зброю в конфлікті в Україні, але він діє нераціонально, заявив Воллес на партійній зустрічі консерваторів.
За словами міністра, використання ядерної зброї додали до російської військової доктрини. Однак Путіну "надали дуже чітке уявлення про те, що є прийнятним і неприйнятним" на зустрічах із керівництвом Індії та Китаю.
Міністр безпеки Том Тугендгат попередив, що заклик чеченського лідера Рамзана Кадирова до Москви застосувати ядерну зброю малої потужності в Україні буде "рішенням із дуже серйозними наслідками".
Також Тугендгат зазначив, що був би здивований, якби Путіну вдалося повернутися у межі міжнародного життя в довгостроковій перспективі. Він сказав, що російському лідеру доведеться визнати територіальну цілісність України і "припинити свою кампанію вбивств по всій Європі".
Контекст:
21 вересня Путін заявив про готовність застосувати ядерну зброю в разі загрози територіальній цілісності Росії. Водночас він мав на увазі й анексовані частини Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей України.
Президент України Володимир Зеленський зазначив, що не вірить у те, що РФ застосує ядерну зброю. Водночас президент сказав, що "не можна заглянути Путіну в голову", тож ризики, що ядерного удару можуть завдати, є.
22 вересня видання The Washington Post повідомило: між адміністрацією президента США Джо Байдена і владою Росії триває переписка, під час якої російську сторону попередили про наслідки в разі застосування ядерної зброї у війні проти України.
Державний секретар США Ентоні Блінкен 25 вересня в інтерв'ю CBS News підтвердив, що США попередили РФ про ймовірні "жахливі наслідки" в разі застосування країною-агресором ядерної зброї.