"Влада Ірану може заявляти, що чорне – біле". Єнін порівняв постачання Росії іранських дронів з катастрофою українського Boeing у Тегерані

Єнін: ЗСУ вдавалося збивати і "паркувати" на землю цілі комплекси цих Shahed. І там зрозуміло, звідки вони і які там комплектуючі
Фото: mvs.gov.ua
Заступник міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін, коментуючи постачання Іраном дронів-камікадзе Росії, згадав про аварію у 2020 році пасажирського літака, що летів рейсом PS752 з Ірану в Україну.

Про це він заявив 17 жовтня в ефірі національного телемарафону, повідомляє кореспондент "ГОРДОН".

"Ми не вперше стикаємося з тим, що влада Ірану заявляє на чорне – біле. Так само вони, можливо, скажуть, що не збивали нашого Boeing [рейсу PS] 752 декілька років тому і так само не робили нічого іншого. Але наші слідчі оперативники фіксують результати обстрілів. І нашим підрозділам ЗСУ вдавалося збивати і "паркувати" на землю цілі комплекси цих Shahed та дронів, які здійснюють управління цими Shahed. І там чітко [видно] і зрозуміло, звідки вони і які там комплектуючі", – сказав Єнін.

За його даними, унаслідок ранкової атаки Росії знеструмлено 585 населених пунктів України.

Контекст:

Літак Boeing 737-800 рейсу PS752, який прямував із Тегерана до Києва, розбився 8 січня 2020 року поблизу столиці Ірану. На борту було 167 пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Ніхто не вижив. Серед загиблих – 11 громадян України. Більшість пасажирів були громадянами Ірану та Канади.

Влада Ірану, яка стверджувала спочатку, що літак розбився через технічну несправність, 11 січня під тиском лідерів західних країн визнала, що рейс PS752 збили іранською ракетою помилково.

Росія цієї осені застосовує в Україні щонайменше два види іранських безпілотних літальних апаратів дрони-камікадзе Shahed-136 і багатоцільові БПЛА Mohajer-6. Британська розвідка стверджує, що окупанти використовують іранські дрони-камікадзе в Україні щонайменше із серпня. Вони перефарбували БПЛА у свої кольори і назвали "Герань-2".

23 вересня МЗС України оголосило про рішення позбавити акредитації посла Ірану та скоротити штат посольства Ірану в Києві у відповідь на застосування РФ іранських дронів. Тоді іранські дипломати заявляли, що рішення МЗС України ґрунтується на "непідтверджених повідомленнях" і стало "результатом галасу" в ЗМІ "з боку іноземних сторін".

Уранці 17 жовтня, за тиждень після масованого обстрілу України 10 жовтня, Росія здійснила нову атаку на столицю дронами-камікадзе, а також атакувала ще низку областей дронами й ракетами. У столиці зафіксували п'ять ударів дронами, пошкоджено енергетичні об'єкти й житловий будинок. Відомо про чотирьох загиблих, серед жертв – сімейна пара, яка чекала на дитину.

Мер Києва показав уламок одного з дронів, якими росіяни атакували столицю. На дроні видно напис "Герань-2". Загалом, за інформацією мера, окупанти випустили по Києву 28 дронів, більшість із яких збили сили ППО.

Офіційний представник МЗС Ірану Насер Канаані після цього обстрілу знову заявив, що його країна нібито не постачає дронів-камікадзе Росії.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав Європейський союз ввести санкції проти Ірану за постачання Росії безпілотників.