Унаслідок підриву Каховської ГЕС загинуло приблизно 20 тис. тварин – міністр
"На жаль, є речі, які ми вже ніколи не відновимо. Це ті екосистеми, які змило в Чорне море після підриву Каховської ГЕС. Це 20 тис. тварин, які потенційно загинули. Це ендемічні види, що зустрічалися лише на півдні України. Це збитки, які неможливо оцінити у грошовому еквіваленті", – наголосив Стрілець.
Разом із країнами-партнерами Україна розробила унікальні методології для оцінювання екологічних втрат, зазначив він. За даними міністра, за понад рік війни збитки екології вже перевищили €52 млрд.
Міністр подякував європейським колегам і Єврокомісії за підтримку України.
"Я дякую Швеції, яка наразі головує в Раді ЄС, за можливість сьогодні вчергове нагадати про страшні злочини, які чинить Росія щодня на нашій землі. Дякую єврокомісару з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюсу Сінкявічюсу за постійну системну комунікацію й підтримку Україну в нашій боротьбі за свою землю і своє довкілля", – додав Стрілець.
Контекст:
6 червня війська РФ уночі підірвали Каховську ГЕС. В "Укргідроенерго" заявили, що станцію неможливо відновити. Зруйновано дамбу Каховського водосховища, стався неконтрольований паводок, затопило тисячі будинків.
У Херсонській області оголосили евакуацію. На окупованій частині регіону, яка більше постраждала від повені, її провалено, заявляв президент України Володимир Зеленський.
За словами Зеленського, підрив дамби Каховської ГЕС – найбільша рукотворна екологічна катастрофа в Європі за десятки років.
Орієнтовна сума збитків довкіллю через підрив росіянами Каховської гідроелектростанції вже становить понад €1,5 млрд, заявляли в Херсонській ОВА 12 червня.
Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко зазначав, що на затоплених після підриву Каховської ГЕС територіях щонайменше три місяці не можна буде користуватися місцевою водою. Також він повідомив, що вода у Дніпрі нижче за підірвану Каховську ГЕС забруднена в тисячі разів більше за норму.