Унаслідок підриву окупантами Каховської ГЕС загинула 21 особа, 28 поранено – МВС України
"Через дії ворога, на жаль, зростає кількість загиблих і поранених. Наразі 21 особа загинула, зокрема п'ятеро – через прицільні постріли росіян. Ще 28 отримали поранення, із них 16 – наші ліквідатори", – ідеться в повідомленні.
За даними МВС, підтопленими залишається 595 будинків у Херсонській області. Епідемічна ситуація контрольована, спалахів інфекційних захворювань не зафіксовано. Водночас міністр внутрішніх справ Ігор Клименко нагадав про заборону вилову та споживання риби в постраждалих районах.
"Систематично відбираємо проби води – як технічної, так і питної. Це потрібно для того, аби розуміти, чи можна її безпечно подавати людям. А поки що продовжуємо привозити питну й технічну воду місцевим мешканцям", – додали в міністерстві.
Контекст:
6 червня війська РФ уночі підірвали Каховську ГЕС. В "Укргідроенерго" заявили, що станцію відновити неможливо. Зруйновано дамбу Каховського водосховища, стався неконтрольований паводок, затопило тисячі будинків.
У Херсонській області оголосили евакуацію. На окупованій частині регіону, яка більше постраждала від повені, її провалили, заявляв президент України Володимир Зеленський.
За даними МВС станом на 19 червня, на підконтрольній Україні території загинуло 18 осіб, із них 14 – від затоплення, ще 31 людину вважають зниклою безвісти.
Орієнтовна сума збитків довкіллю через підрив росіянами Каховської гідроелектростанції вже становить понад €1,5 млрд, заявляли в Херсонській ОВА 12 червня.
Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко зазначав, що на затоплених після підриву Каховської ГЕС територіях щонайменше три місяці не можна буде користуватися місцевою водою. Також він повідомив, що вода у Дніпрі нижче за підірвану Каховську ГЕС забруднена в тисячі разів більше за норму.
На затоплених і постраждалих через руйнування Каховської ГЕС територіях 700 тис. українців втратили доступ до питної води, зазначав 10 червня заступник генерального секретаря ООН із гуманітарних питань Мартін Гріффітс.
За прогнозом "Укргідроенерго", після підриву Каховської ГЕС у тимчасово окупований Крим вода не надходитиме щонайменше рік. Також проблеми з водопостачанням і меліорацією прогнозують у чотирьох областях України – Миколаївській, Херсонській, Запорізькій і Дніпропетровській.