Волонтер Касьянов: Флотилія дронів може знищити до 80% бронетехніки колабораціоністів на Донбасі протягом двох днів
Військово-політичне керівництво України віддає перевагу створенню оперативно-тактичних ракет і відновленню старого радянського озброєння, а безпілотники, здатні боротися з технікою ворога, закуповують тільки "на склад" для ведення розвідки, зазначив український волонтер Юрій Касьянов.
"Мінометний" обстріл російської військової бази Хмеймім у Сирії 31 грудня, коли було пошкоджено сім літаків ВПС Росії, насправді був атакою дронів, написав у Facebook волонтер Юрій Касьянов.
Волонтер зазначив, що ввечері 6 січня авіабазу Хмеймім знову атакували безпілотні літальні апарати і, за словами сирійських повстанців, їм удалося за допомогою безпілотників вивести з ладу новітній російський комплекс ППО С-400.
"Російські військові рапортують, що збили кілька дронів. Але, найімовірніше, безпілотники впали самі – насправді вони виявилися саморобними, примітивними літальними апаратами з дистанційним управлінням і з гранатами на борту. Дерев'яні рейки, модельна фанера, пінопласт... Аматорські двигуни і дешева китайська електроніка", – розповів він.
Касьянов наголосив, що російські ракетно-гарматні комплекси "Панцир", які прикривають аеродром від ударів із повітря, нічого не можуть зробити проти атаки примітивних дронів.
"Тому що безпілотник із дерева і пінопласту, який низько летить, майже непомітний для радара, і його легко можна сплутати з птахом. Тому що таких дронів за кілька тисяч доларів можна виготовити десятки і сотні для масованої атаки аеродрому, на якому базуються військові літаки вартістю десятки мільйонів доларів. І це дуже ефективна асиметрична відповідь", – запевнив він.
На думку волонтера, застосування дронів на війні є революцією у військовій справі.
"Літальна флотилія з кількох сотень атакувальних дронів може знищити до 80% усієї бронетехніки колабораціоністів на Донбасі протягом одного-двох днів. І тим самим створити передумови для швидкої перемоги у війні. На жаль, військово-політичне керівництво України цього зовсім не розуміє. Гучний піар роблять на створенні оперативно-тактичних ракет, які ніхто не наважиться застосовувати. Гроші заробляють на відновленні старого радянського озброєння. А безпілотники закуповують тільки "на склад" і тільки для ведення розвідки, і всього кілька десятків на рік", – заявив він.
Касьянов наголосив, що Україна не може розраховувати на перемогу у війні з Росією, якщо не буде застосовувати досвід сучасних воєнних конфліктів.
"Розроблення дронів, застосування дронів на війні – давно мало стати одним із пріоритетів національної воєнної політики. До того ж досвід такий у нас і самих є. Є конструкторські колективи. Є відмінні апарати. Є бажання перемагати", – підсумував він.
3 січня газета "Коммерсантъ" повідомила, що внаслідок нападу диверсантів на російську авіабазу Хмеймім було знищено чотири фронтові бомбардувальники Су-24, два багатоцільові винищувачі Су-35С і військово-транспортний літак Ан-72. Видання писало, що після влучення мінометного снаряда здетонував склад боєприпасів.
Міністерство оборони РФ визнало, що атака диверсантів 31 грудня була, але втрату літаків спростувало. Двоє військовослужбовців загинули внаслідок вибуху міни, заявили в російському військовому відомстві.
4 січня російський військовий кореспондент Роман Сапоньков опублікував фотографії бомбардувальника Су-24М із російської авіабази Хмеймім у Сирії, який було пошкоджено під час обстрілу.