"Вони і цифри фейкові поширювали, і кладовища наші показували". Маляр попередила, що окупанти запускають фейки про українські втрати в Бахмуті
Російська пропаганда інформаційно робила акцент на українських втратах, зокрема в боях за Бахмут Донецької області та його передмістя. Про це 17 квітня написала у Telegram заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.
"Мета – використати емоційно чутливу тему, щоб сформувати недовіру до рішень військового керівництва й перекласти провину за вбитих українців із себе на нас. Вони і цифри фейкові поширювали, і кладовища наші показували, і нашими словами про них переказували, як нібито в нас байдуже ставляться до тіл загиблих", – написала Маляр.
Вона назвала фейк, який поширюють росіяни, "ще одним марно створеним російським наративом". За словами заступниці глави МО України, "кричущі факти війни" неможливо перебити викривленням реальності в соцмережах або ЗМІ.
"Факти надто очевидні. Кожна смерть українського військового або цивільного – це прямий наслідок російської агресії. У ворога є вибір – він може забратися з нашої землі. У нас вибору немає – ми захищаємо свою державу", – наголосила Маляр.
Вона вкотре акцентувала, що втрати російських загарбників незрівнянно вищі. Раніше заступниця міністра оборони зазначала, що в деяких боях окупанти втрачають удесятеро більше живої сили, ніж ЗСУ.
"На жаль, ціна свободи нашої держави висока – це загиблі герої. Ми завершимо те, що вони не встигли, – знищимо ворога і звільнимо наші землі", – підсумувала заступниця міністра оборони України.
2 березня Маляр розповідала, що російська пропаганда розганяє тезу про нібито відсутність стратегічної потреби для ЗСУ в обороні Бахмута. Вона попереджала, що це інформаційна спецоперація окупантів.
10 березня заступниця глави Міноборони України розповіла про нову інформаційну атаку росіян, пов'язану з темою Бахмута, метою якої була спроба ініціювати в українському суспільстві дискусію про те, "чи варто захищати Бахмут", і дискредитація українського військового керівництва.
29 березня вона розвінчала чергові "психологічні трюки" російської пропаганди, пояснивши, що "бої за Бахмут – це не апокаліпсис".
3 квітня заступниця міністра оборони України розвінчала "смішний фейк" окупантів про нібито існування "методички" для українських ЗМІ з правилами висвітлення ситуації в Бахмуті.
14 квітня Маляр попередила, що акцент у своїх інформаційно-психологічних спецопераціях на тему Бахмута окупанти роблять на тому, що нібито українське військове командування не шкодує життя військових.
Контекст:
Інтенсивні бої в районі Бахмута почалися в липні 2022 року і тривають досі. У Генштабі ЗСУ зазначали, що на захоплення Бахмута РФ кинула найпідготовленіші частини регулярних військ і вагнерівців, більшу частину артилерії окупантів зосереджо саме на цьому напрямку.
Оборонна операція в районі Бахмута має найважливіше стратегічне значення для стримування російських окупантів і є основною у стійкості оборони всього фронту, наголосив 14 березня головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.
На початку квітня заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що ситуація навколо Бахмута залишається дуже напруженою і російських окупантів не зупиняють навіть "непомірно високі втрати". 14 квітня вона розповіла, що окупанти обстрілюють Бахмут понад 500 разів і здійснюють до 50 штурмів на добу на цьому напрямку. Вона зазначала, що серйозних втрат під Бахмутом зазнають елітні підрозділи російської армії.
Череватий зазначав, що окупанти змогли досягти проміжного успіху на бахмутському напрямку тільки завдяки тому, що західні аналітики назвали "м'ясними штурмами". Заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов 13 квітня повідомив, що лише протягом двох останніх тижнів у районі Бахмута ворог втратив убитими й пораненими майже 4,5 тис. вагнерівців і військовослужбовців регулярної армії РФ.
14 квітня міноборони Великобританії повідомило, що окупанти використовують під Бахмутом війська ПДВ і атаки росіян активізувалися внаслідок покращення взаємодії між ПВК "Вагнер" і десантниками.