Вручати повістки як покарання – це дурня. Служити й захищати країну не має бути покаранням – Резніков

Резніков: Служити країні й захищати країну це точно не має бути покаранням
Фото: Резніков Олексій / Facebook
Міністр оборони України Олексій Резніков виступає проти вручення повісток про виклик до центрів комплектування та підтримки як покарання за порушення.

Про це він заявив в інтерв'ю "BBC News Україна", яке вийшло 15 липня.

Резніков, відповідаючи на запитання про вручення повісток громадянам, які "вийшли покурити в під'їзді або перевищили швидкість", згадав про поняття "ексцес виконавця".

"Це як у прислів'ї про дурня, якого примусили Богу молитися. У кожного центру комплектації є свій план. Доукомплектування відбувається у будь-якому разі. Не в якихось там величезних масштабах, але ми маємо і загиблих, і поранених. Ми маємо сьогодні підрозділи, які мають відпочити, відновити боєздатність. Відповідно, мають завезти свіжі сили. Тому, звісно, певний набір є", – додав він.

Міністр пояснив, що вручення повістки не означає, що людину вже забрали служити.

"Це означає: прийди, будь ласка, у центр комплектації. Не стоїш на обліку? Перевіримо. Може, ти якраз потрібен зараз – тоді тебе мають право призвати під час воєнного стану. Або скажуть: "Іди, ти в резерві". Або: "Друже, а чого ти не став на реєстрацію?" Є обов'язок, згідно із законом, якщо ти поїхав із Києва до Одеси, ти маєш там прийти і стати на облік. Деякі не робили цього. Хтось не знав, а хтось спеціально цього не зробив, щоб його не могли знайти. Тому йде людина  "Добрий день! От вам повістка. Прийдіть  і далі перевіримо". Іноді це робиться як покарання за щось  наприклад, порушення швидкісного режиму  я точно проти цього. Я вважаю, що це дурня повна, тому що служити країні й захищати країну  це точно не має бути покаранням", – додав він.

Контекст:

24 лютого президент України Володимир Зеленський оголосив в Україні загальну мобілізацію. Верховна Рада продовжила воєнний стан в Україні, а разом із ним і мобілізацію, до 23 серпня.

Планова мобілізація країни триває. Станом на 8 липня Україну захищає понад 1 млн осіб, із яких до 700 тис. військових Збройних сил, повідомляв міністр оборони Олексій Резніков.

14 червня поліція і представники військкомату роздавали повістки на одеських пляжах, які відпочивальники відвідують попри заборони та небезпеку для життя через мінування. А 27 червня поліція Києва провела нічний рейд із перевірки дотримання комендантської години у столиці, унаслідок чого було вручено 219 повісток. Глава МВС Денис Монастирський пояснював, що поліція роздає повістки "виключно на прохання ЗСУ".

Президентові подали петицію про заборону видавати повістки на вулицях і блокпостах, вона вже набрала 25 тис. голосів, необхідних для розгляду.