"Решту зроблять українські військові". Канали StarLightMedia звернулися до країн світу із закликом закрити небо

У Євросоюзі вже оголосили про закриття неба для Росії
Фото: depositphotos.com
Канали медіагрупи StarLightMedia – СТБ, Новий канал та ICTV – 27 лютого показали у своїх ефірах відео із закликом до США, Євросоюзу та Канади закрити повітряний простір для російських авіакомпаній.

Ролик оприлюднили у Instagram СТБ.

У відео розповідають про захоплення окупаційними військами ЧАЕС і про руйнування та вбивства мирних жителів окупантами.

"По суті, сьогодні в руках російських терористів брудна атомна бомба потужністю 500 Хіросим. Якщо вони її активують, ядерний апокаліпсис чекає на Україну, Білорусь, Росію, Литву, Латвію, Польщу, Швецію, Норвегію, Австрію, Фінляндію, Великобританію, Німеччину, Нідерланди, Бельгію! Україна поверне контроль над Чорнобильською станцією, зупинить ядерне лихо. Але їй потрібна допомога. Закрийте небо. Допоможіть нам. І тоді решту зроблять українські військові, які весь цей час стримують найбільшу армію світу", – каже диктор.

Переглянути цей допис до Instagram

Телеканал СТБ (@stbua)

24 лютого окупанти захопили ЧАЕС. "Після жорстокого бою наш контроль над чорнобильським майданчиком втрачено. Стан об'єктів колишньої ЧАЕС, конфайнменту та сховища ядерних відходів невідомий", – сказав радник глави Офісу президента Михайло Подоляк.

За даними МВС, окупаційні війська вторглися в зону ЧАЕС з боку Білорусі. Президент України Володимир Зеленський заявив, що під час оборони українські військовослужбовці "віддавали життя, щоб трагедія 86-го року не повторилася".

25 лютого у зоні відчуження ЧАЕС зафіксували перевищення контрольних рівнів потужності дози гамма-випромінювання, повідомила пресслужба Держінспекції ядерного регулювання України. "Такі коливання показників датчиків АСКРО фахівці екоцентру пов'язують із порушенням верхнього шару ґрунту внаслідок руху великої кількості важкої військової техніки через зону відчуження та підняттям у повітря забрудненого радіоактивного пилу", – зазначили у відомстві. В інспекції наголосили, що стан ядерних установок та інших об'єктів ЧАЕС залишається без змін.

Держави Європи почали закривати своє небо для польотів російських авіакомпаній після того, як президент РФ Володимир Путін оголосив повномасштабне вторгнення в Україну. Україна своє небо закрила для всіх із 24 лютого. Найбільший російський авіаперевізник "Аерофлот" потрапив під санкції Великобританії. Увечері 27 лютого голова Єврокомісії Урсула фон ден Ляєн повідомила, що ЄС закриває свій авіапростір для Росії.

Контекст:

Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) і сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. 

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Путін розпочав повномасштабну війну проти України, і закликав світ відреагувати.

Президент України Володимир Зеленський уранці 24 лютого оголосив про введення воєнного стану по всій країні, а наприкінці дня – загальну мобілізацію. Він закликав українців не панікувати, "робити все, що потрібно для підтримки Збройних сил України", і пообіцяв, що всім, хто хоче захищати Україну, видаватимуть зброю.

Російські війська атакують житлові кварталидитячі садки й лікарні. РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".

Окупаційні війська вже підійшли до Києва. 25 лютого мер столиці Віталій Кличко повідомив, що місто вступило у фазу оборони, у деяких районах лунають постріли й вибухи. Влада закликала киян залишатися у приміщеннях – удома або в укриттях.

За останніми даними Міністерства охорони здоров'я України внаслідок ворожих обстрілів загинуло понад 210 українців, зокрема шестеро дітей, 1,1 тис. дістали поранення.

Ворог зазнає важких втрат. За даними Міноборони України, ліквідовано 4,3 тис. окупантів. Також знищено безліч російської техніки: літаки – 27, гелікоптери – 26, танки – 146, бойові броньовані машини – 706, гармати – 49, ЗРК "Бук" – один, "Гради" – чотири, автомобільна техніка – 30, цистерни – 60, БПЛА ОТР – два, кораблі/катери – два, засоби ППО.

Через вторгнення РФ в Україну західні країни, зокрема США, Канада, Австралія, а також Євросоюз ввели проти Росії санкції. США, зокрема, ввели обмеження проти великих російських банків і деяких близьких до Путіна чиновників та їхніх дітей. Після того, як Росія відмовилася припинити агресію проти України, ЄС, США, Великобританія та Канада вирішили занести в санкційний список самого Путіна.