"Усі екси сьогодні говорять абсолютно ідеально". Подоляк відповів на слова ексглави НАТО про введення військ Альянсу в Україну
Країни НАТО не будуть скеровувати свої війська в Україну, а колишній генсек Альянсу Андерс Фог Расмуссен зробив таке припущення, "бо він екс, а всі екси говорять ідеально". Про це 9 червня заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі телемарафону, відео опублікував ICTV.
Расмуссен припустив, що в разі ненадання Україні реальних гарантій безпеки на саміті НАТО у Вільнюсі окремі країни нібито можуть на запит Києва скерувати свої війська.
Подоляк упевнений, що жодних сил НАТО в Україні не буде, а заява Расмуссена прозвучала, бо він є ексглавою НАТО.
"Ключове – екс. Тому що всі екси сьогодні говорять абсолютно ідеально. Характеризують Росію, наслідки війни і чому треба допомагати Україні. Питання в іншому. Коли вони були не ексами, можна було ухвалити відповідні управлінські рішення і таким чином запобігти війні", – наголосив Подоляк.
Він вважає, що такі заяви наразі звучать, щоб "компенсувати неприйняття відповідного рішення під час неексової біографії".
Радник глави ОП назвав ілюзією думку про те, що хтось нібито прийде не на свою землю захищати українців, як це роблять самі українці.
"Ніхто не прийде. Гарно буде, якщо вони будуть давати весь обсяг потрібної зброї, математично обрахований. Ось цього достатньо. Не за три місяці, а сьогодні дайте все", – підсумував Подоляк.
Контекст:
Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі окупації Криму Росією та збройного конфлікту на Донбасі. Курс на вступ до Альянсу зафіксовано у Конституції України.
У 2018 році НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, 2020-го Україна набула статусу партнера розширених можливостей.
14 червня 2021 року в Брюсселі відбувся саміт НАТО, у підсумковому комюніке якого зазначали, що Альянс підтримує входження України в НАТО.
30 вересня 2022 року – після того, як президент країни-агресора Росії Володимир Путін оголосив про анексію окупованої території України, – президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна подає заявку в НАТО за прискореною процедурою.
Генсек Альянсу Єнс Столтенберг 30 листопада минулого року заявив, що попередньою умовою для початку переговорів про членство України в НАТО має стати її перемога і в цьому їй допомагають члени Альянсу.
Український президент приєднається до делегацій 40 країн – членів та партнерів Альянсу на саміті у Вільнюсі. 1 червня на саміті Європейської політичної спільноти у Молдові Зеленський заявив, що Україні у 2023 році потрібні "чіткі" запрошення в НАТО і ЄС, а також гарантії безпеки на шляху до Альянсу.