Введення 10% збору на операції з купівлі валюти створить "схематози" й ударить по економіці – експерт

Ілля Несходовський: Ми сильно вдаримо по своєму виробництву
Фото: politeka.net
Законопроєкт уряду, згідно з яким імпортерам доведеться сплачувати податок у розмірі 10% із кожної купівлі валюти під оплату імпорту, не владнає проблем із торговим балансом України, але створить численні проблеми для бізнесу. Про це заявив директор Інституту соціально-економічної трансформації, керівник аналітичного центру Мережі захисту національних інтересів АНТС Ілля Несходовський, пише DSNews.ua.

"У 2014 році, коли був запроваджений відповідний збір, він спрацював загалом позитивно для економіки і для бюджету. Зараз це недоречно, тому що в нас немає такого розриву в торговельному сальдо, як це було тоді. Окрім того, нещодавно ухвалені два негативні для імпортерів рішення. Це скасування пільг із податків і збільшення офіційного курсу. Ці два моменти ще не відіграли, а ви ще додаєте 10%. Тобто ви фактично відразу до ціни імпорту додаєте 35%", – наголосив Несходовський.

На думку експерта, цей додатковий збір призведе лише до "схематозу" під час імпорту – наприклад, із переуступкою боргу. Окрім того, він зашкодить розвитку української економіки.

"У нас дуже багато імпортних комплектуючих і сировини, тобто, іншими словами, ми сильно вдаримо по своєму виробництву", – заявив економіст.

Контекст:

3 серпня заступник голови податкового комітету Верховної Ради, нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк повідомив, що у Мінфіні розробляють законопроєкт про податок у розмірі 10% на купівлю валюти для імпорту всіх товарів та послуг. Напередодні введення нового податку анонсував міністр фінансів України Сергій Марченко.

Введення цього збору підтримує Нацбанк України, але критикує Європейська бізнес-асоціація.