Із небезпечних напрямків евакуювали вже майже 82 тис. осіб – Мінреінтеграції України
"За кожним урятованим життям – спільна кропітка робота держави, міжнародних організацій та волонтерів. Саме волонтери – найперша ланка евакуації. У кожному конкретному регіоні чи населеному пункті вони готують списки людей, які готові евакуюватися, допомагають маломобільним громадянам, збирають та доставляють евакуйованих із найнебезпечніших місць до місця загального збору", – заявили у відомстві.
У міністерстві зазначили, що понад 20 організацій беруть участь в організуванні евакуації на різних напрямках.
Контекст:
Російська армія відкрито вторглася в Україну 24 лютого. У квітні росіян вигнали з північних областей, бої тривають на сході й півдні країни.
Кабмін планує евакуацію з Донецької області понад 200 тис. осіб. У Мінреінтеграції нагадали, що, окрім безпосередньої небезпеки від обстрілів, людям загрожує холод – через руйнування інфраструктури тепла в Донецькій області взимку не буде. 29 липня Кабмін створив координаційний штаб для організування евакуації жителів Донецької області, його очолила віцепрем'єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.
Обов'язкова евакуація в Харківській області може торкнутися 350 тис. осіб, розповів наприкінці серпня керівник ОВА Олег Синєгубов.
12 вересня Верещук повідомила, що протягом останнього місяця з прифронтових та окупованих районів Донецької, Херсонської, Запорізької та Харківської областей евакуювалося більш як 73 тис. українців. Вона розповіла, що на тимчасово окупованих РФ територіях України залишається до 1,2 млн українців.